Kardynał Stanisław Dziwisz przerwał milczenie. „Mam czyste sumienie”

– Nie należę do osób, które obnoszą się publicznie ze swoimi emocjami – mówi kard. Stanisław Dziwisz w rozmowie z „Dziennikiem Polskim”.

Duża część wywiadu została poświęcona sprawie pedofilii w kościele. Dziwisz zabrał głos na temat oskarżeń pod jego adresem w ostatnich miesiącach. Mowa głównie o reportażu „Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza”. 

„Kardynał Stanisław Dziwisz, z jednej strony legendarny osobisty sekretarz i przyjaciel Jana Pawła II, u którego boku spędził kilkadziesiąt lat. Z drugiej, jak mówią rozmówcy „Czarno na białym”, potężny hierarcha, szara eminencja, która potrafi zadbać o – specyficznie rozumiany – interes Kościoła. Także wtedy, gdy chodzi o sprawy dotyczące ofiar pedofilii” – tak TVN24 zapowiadał sensacyjny materiał, który poruszył całą Polskę i wywołał protesty pod domem Dziwisza.

– Dzisiaj mogę powiedzieć, że tak, bardzo mocno to przeżyłem i przeżywam. Tym bardziej że mam czyste sumienie. Powtórzę to, co już raz powiedziałem. Wszystko, co dotyczyło Kościoła i było adresowane do papieża, staraliśmy się Mu przekazać. Sprawy Kościoła Ojciec Święty omawiał z osobami do tego powołanymi, a nie z prywatnymi sekretarzami. W związku z tym pragnę z całą mocą podkreślić, że nie było żadnych rzekomych „filtrów”, żadnej blokady informacji, która miała dotrzeć do papieża i o której miał prawo wiedzieć – stwierdził Dziwisz w rozmowie z „Dziennikiem Polskim„.

Dziwisz zdradził też w wywiadzie, że zaszczepił się na koronawirusa i nie narzeka na brak zajęć na emeryturze.

2 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie