Kariera w Krakowie – oto dwa zawody, w których warto osiągnąć sukces [art. sponsorowany]

Osoby, które rozważają budowanie swojej kariery zawodowej w Krakowie, powinny wiedzieć, jakie zawody gwarantują im szerokie możliwości rozwoju oraz atrakcyjne zarobki. Poniżej omówienie dwóch ścieżek kariery zawodowej, które warto rozważyć.

Kariera magazyniera w Krakowie 

Z uwagi na to, że Kraków jest miastem wyjątkowo dynamicznie rozwijającym się, wiele tutejszych firm zgłasza zapotrzebowanie na pracowników magazynu. 

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, jak ważną rolę odgrywa magazynier w logistyce. Jego zadaniem jest głównie zarządzanie i utrzymywanie prawidłowego funkcjonowania magazynu. Do głównych obowiązków magazyniera należą między innymi: 

 • organizacja magazynu,
 • kontrola zapasów,
 • przyjmowanie i wydawanie towarów,
 • obsługa systemów magazynowych i urządzeń,
 • komisjonowanie i pakowanie towarów. 

Wszystkie te zadania wykonywane przez magazynierów wpływają na sprawną obsługę procesów logistycznych oraz zaspokajanie potrzeb klientów, jeśli chodzi o dostawy towarów. Śmiało można powiedzieć, że magazynier odgrywa bardzo ważną rolę, jeśli chodzi o utrzymanie płynności łańcucha dostaw. 

Szukasz pracy jako magazynier? Atrakcyjne oferty znajdziesz na GoWork.pl.

Perspektywy rozwoju zawodowego dla magazyniera 

Osób rozważających karierę jaką magazynier zastanawia się, czy jest to zawód przyszłościowy. 

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że perspektywy rozwoju zawodowego są bardzo różne dla magazynierów. W zależności od tego, jakim doświadczeniem oraz kwalifikacjami może pochwalić się dany pracownik, może zdobyć on kierownicze stanowiska związane z pracą magazynu, specjalistyczne stanowiska na linii produkcyjnej bądź też pracę w branży logistycznej. 

To wspomnieć o tym, że na rynku wciąż pojawiają się nowe technologie, które umożliwiają automatyzację magazynów. Rysują one przed pracownikami nowe możliwości rozwoju, na które trzeba się otworzyć. 

Śmiało można powiedzieć, że magazynier jest jednym z zawodów przyszłości. Eksperci przewidują, że praca w charakterze magazyniera z roku na rok będzie stawać się coraz łatwiejsza i mniej wymagająca – a to ze względu na nowe technologie, które będą ją usprawniać. Niemniej jednak, zapotrzebowanie na magazynierów wciąż będzie kształtować się na bardzo wysokim poziomie. 

Praca księgowego w Krakowie

Osoby poszukujące pracy w Krakowie mogą rozważyć także karierę księgowego. 

Prowadzenie księgowości jest bardzo odpowiedzialnym, zawiłym i skomplikowanym zadaniem. W dużym skrócie można powiedzieć, że księgowy to osoba, która odpowiedzialna jest za prowadzenie aktualnych operacji finansowych klientów indywidualnych bądź też firm i różnego rodzaju instytucji.

 

Księgowi na co dzień zajmują się między innymi: 

 • sporządzaniem sprawozdań finansowych,
 • księgowaniem bieżących wydatków,
 • wyliczaniem podatków,
 • prowadzeniem ksiąg rachunkowych,
 • przygotowywaniem przelewów bankowych,
 • współpracą z instytucjami zewnętrznymi. 

Kraków stanowi bardzo ważny ośrodek biznesowy, toteż pracy dla księgowego z pewnością tu nie zabraknie. Osoby zainteresowane karierą w tym zawodzie znaleźć zatrudnienie mogą między innymi w dużych przedsiębiorstwach, małych lokalnych firmach, organach administracji państwowej. Bardzo atrakcyjną alternatywą jest także założenie własnej działalności gospodarczej i pracowanie na własny rachunek. 

Interesuje Cię praca jako księgowa? Poszukaj jej na GoWork.pl

Jakie umiejętności powinien posiadać księgowy w Krakowie? 

Większość osób robiących karierę księgowości posiada wyższe wykształcenie. Najczęściej są to studia na kierunkach ekonomicznych. Księgowi często mogą pochwalić się także ukończonymi kursami, które również umożliwiają pracę w zawodzie. 

Dobry księgowy to osoba, która jest systematyczna i poukładana, co minimalizuje ryzyko popełnienia przez nią błędu. W zawodzie tym ceni się również cierpliwość, wysoce rozwinięte zdolności analityczne oraz zaangażowanie. 

Perspektywy rozwoju zawodowego księgowych 

Osoby, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w zawodzie, mogą liczyć na szerokie możliwości rozwoju, a co za tym idzie – perspektywę znacznie wyższych zarobków. Trzeba jedynie pamiętać o tym, że praca ta wymaga ciągłego samodoskonalenia i kształcenia.

Księgowi, którzy poważnie myślą o swojej profesji, powinni rozważyć szkolenia, kursy doskonalące umiejętności oraz certyfikacji branżowe, które umożliwią im awans na stanowiska specjalistyczne lub menedżerskie. 

/Artykuł sponsorowany/

Najnowsze

Co w Krakowie