Karta z kalendarza. 25-26 lipca. Ponad 2 miliony solenizantów!

W sobotę i niedzielę (25-26 lipca) imieniny będzie świętować ponad 2 miliony Polaków! Ten weekend upłynie pod znakiem bardzo popularnych imienin. Na pewno każdy z Was zna choćby jednego weekendowego solenizanta.

Taki weekend się często nie zdarza. Swoje imieniny świętować będzie ponad 2 miliony Polaków. W sobotę, 25 lipca panowie – Krzysztof i Jakub. W niedzielę, 26 lipca panie – Anna, Hanna i Mirosława.

Jak podaje Ministerstwo Cyfryzacji, w Polsce mamy 658 274 Krzysztofów. A Jakubów jest 403 286. To oznacza, że w sobotę świętować będzie 1 061 560 solenizantów. Dużo?

Jeszcze więcej imieninowych imprez zapowiada się w niedzielę. Tego dnia swoje święto mają Anny, Polki noszące najpopularniejsze imię w naszym kraju. Pań o imieniu Anna mamy dokładnie 1 062 211, czyli więcej niż Krzysztofów i Jakubów razem wziętych!

A przecież w niedzielę świętować będą także inne solenizantki – Hanny (tak na imię ma 178 510 Polek) i Mirosławy (to imię 74 209 Polek).

Najbliższy weekend to więc okazja do świętowania dla ponad 2,3 mln solenizantów.

Ale by nie pominąć osób o mniej popularnych imionach, podajemy wszystkich weekendowych solenizantów. I wszystkim życzymy wszystkiego najlepszego. I wpraszamy się na imprezę.

Sobota, 25 lipca Imieniny obchodzą: Alfons, Antoni, Dariusz, Franciszek, Jakub, Krzysztof, Krzysztofa, Kukufas, Nieznamir, Olimpia, Paweł, Rudolf, Rudolfa, Rudolfina, Sławosław i Walentyna.

Niedziela, 26 lipca – imieniny obchodzą: Anna, Bartłomieja, Erast, Grażyna, Hanna, Hiacynt, Jacek, Jacenty, Joachim, Krystiana, Mirosława, Sancja, Symeon, Teodor, Tytus, Walenty, Walentyn i Wilhelm.

GS

Najnowsze

Co w Krakowie