Kierowca pojechał „na pamięć”. Zablokował rondo Młyńskie (ZDJĘCIA)

Niecodzienna sytuacja na rondzie Młyńskim w Krakowie. Kierowca linii 159 najprawdopodobniej zapomniał że nastąpiła zmiana trasy. Kierowca pojechał starą drogą którą nie miał prawa jechać. Próbował zawrócić jednak mu się ten manewr nie udał – relacjonuje radny dzielnicy Prądnik Czerwony Marcin Borek. 

 – Z Miechowity zamiast skręcić w lewo (w stronę Bora-Komorowskiego), pojechał w prawo na rondo Młyńskie. Prowadzący chciał szybko naprawić swój błąd, ale przecenił możliwości pojazdu i utknął. 

fot. Marcin Borek

 – Tam dawniej linia 159 zawracała, jednak obecnie nie ma takiej możliwości bo część ronda została wyłączona z ruchu – informuje Krakowska Platforma Komunikacyjna. 

fot. Marcin Borek

Na miejscu jest już Policja.

Od 18 listopada w związku z budową Tramwaju do Mistrzejowic wprowadzono kolejne  zmiany w organizacji ruchu. Na rondzie Młyńskim została wprowadzona zmiana układu skrzyżowania oraz pierwszeństwa przejazdu. Z uwagi na brak możliwości skrętu z ul. Młyńskiej w lewo w ul. Pilotów do ul. Sadzawki ul. Akacjowej, ul. Ułanów samochody będą kierowały się objazdem przez ul. Młyńską Boczną lub ul. Ugorek. Sygnalizacja świetlna na rondzie Młyńskim zostanie wyłączona

 Autobusy linia 129, 159 i 608  w kierunku Nowej Huty kursują z pominięciem ronda Młyńskiego, od razu skręcając w lewo z ul. Miechowity w ul. Młyńską.

Jan Król

 

9 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie