Kim jest krakowski mistrz kierownicy? Z nim podróż przez Kraków będzie bezpieczna!

Musisz przeczytać

Precyzyjna i dynamiczna jazda autobusem, umiejętność udzielenia pierwszej pomocy oraz znajomość przepisów ruchu drogowego. Takimi umiejętnościami musieli wykazać się kandydaci na najlepszego kierowcę autobusu w Krakowie. Wyróżnieni zostali również mechanicy, a także odbyły się konkursy drużynowe. Zobacz, kim jest krakowski mistrz kierownicy!

Podczas każdego przejazdu kierowcy mieli za zadanie m.in. trafić piłką położoną na specjalnym talerzu przymocowanym z przodu autobusu do kosza zbudowanego z opon. Jechali także specjalnym slalomem wzdłuż wyznaczonego wąskiego toru. Potem musieli zatrzymać autobus na przystanku w taki sposób, aby pasażerowie mogli komfortowo do niego wejść, a więc aby drzwi autobusu znalazły się na wprost wyznaczonego miejsca.

W kolejnym zadaniu musieli jechać z zasłoniętym prędkościomierzem przez wyznaczony odcinek, gdzie nagle przed autobus wchodził pieszy. Na koniec ich zadaniem było trafienie przymocowaną do autobusu lancą w plastikowe koło wiszące na wysięgniku. To wszystko musieli zrobić szybko i płynnie. Sędziowie liczyli czas wykonania przejazdu.

Kim jest mistrz kierownicy?

Najlepszym kierowcą okazał się Piotr Trojański z zajezdni autobusowej Wola Duchacka. Pozostałe miejsca na podium zajęły panie: Aneta Kańska i Agnieszka Herdzina.

Drużynowo najlepszym zespołem zostali kierowcy z zajezdni autobusowej Płaszów. Drugie miejsce zajęli kierowcy z KTR (spółki-córki MPK SA w Krakowie), a trzecie – kierowcy z Bieńczyc. W sumie rywalizowało 16 kierowców.

Oprócz kierowców w konkursie rywalizowali także mechanicy. Najlepszym mechanikiem w zawodach, w których trzeba było m.in. szybko poradzić sobie z wymianą koła w autobusie, został Dariusz Piorun ze Stacji Obsługi Autobusów Wola Duchacka. Kolejne miejsca zajęli: Artur Kubik ze Stacji Obsługi Autobusów Bieńczyce i Jacek Ćwierz ze Stacji Obsługi Autobusów Wola Duchacka. Drużynowo najlepiej wypadła Stacja Obsługi Autobusów Wola Duchacka. Drugie miejsce zajęli mechanicy z Bieńczyc, a trzecie z Płaszowa.

Oprócz konkursu wręczono również listy gratulacyjne dla zasłużonych kierowców. Za postawę i pomoc w gaszeniu płonącego samochodu osobowego wyróżniony został Franciszek Włodarczyk. Jego zachowanie docenił prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

js/krakow.pl

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca