Kładka Kazimierz-Ludwinów droższa niż oczekiwano. Potrzeba dodatkowych 19 mln zł

O krok bliżej do budowy kładki nad Wisłą, która połączy Stare Miasto z Dębnikami i Podgórzem. W poniedziałek rano Zarząd Inwestycji Miejskich otworzył oferty w przetargu na budowę kładki. Wpłynęło pięć ofert. Niestety wszystkie przekroczyły zakładany budżet. 

W przetargu na roboty budowlane ogłoszonym przez ZIM  oferty zgłosiło 5 firm. Wszystkie złożone oferty znaczącą przekraczają kwotę  zaplanowaną w budżecie Krakowa. Najtańsza oferta wynosi prawie 114 milionów złotych. To o 18,7 mln zł więcej niż zakładany budzetm który wynosi 95 mln zł. Przypomnijmy, że prawie 2/3 tej kwoty to  dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

 – Propozycje będą poddane analizie. Miasto będzie także szukać dodatkowych środków na to zadanie – informuje w komunikacie Zarząd Inwestycji Miejskich. 

Kładka Kazimierz – Ludwinów realizowana jest według koncepcji Biura Projektów Lewicki Łatak. Obiekt mostowy będzie się składać się z trzech połączonych ze sobą konstrukcji, tworzonych przez dwa stalowe łuki o zmiennej sztywności zamocowane w masywnych żelbetowych podporach (przyczółkach) i środkowego pomostu widokowego oraz środkowego pomostu widokowego. Będzie długa na ok. 130 m, szeroka na prawie 14 m, a w najwyższym punkcie wysoka na blisko 16 m.

Sama realizacja inwestycji miałaby potrwać ok. 26 miesięcy od momentu podpisania umowy z wykonawcą.

(JS)

 

 

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie