Kliny. Pierwszy krok do przebudowy skrzyżowań na Zawiłej i budowy Nowej Bartla

Musisz przeczytać

Przebudowa Zawiła coraz bardziej realna. Zmiany na tej ulicy dokonają się na odcinku między Kobierzyńską a Żywiecką. Głównie chodzi o skrzyżowania z ulicami, które wyprowadzają ruch z osiedla Kliny. Powstanie też ulica Nowa Bartla, która ma usprawnić komunikację w tym rejonie Krakowa.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa ogłosił przetarg na opracowanie koncepcji dla przebudowy układu dróg i skrzyżowań w rejonie ulicy Zawiłej. Chodzi o odcinek między Kobierzyńską i Żywiecką i przebudowę kilku skrzyżowań na tym fragmencie Zawiłej. Opracowanie obejmie także przygotowanie koncepcji dla ulicy Nowej Bartla – od ulicy Zawiłej do ronda za pętlą autobusową Kliny Zacisze.

– Po wielu latach braku działań w temacie strategicznej infrastruktury drogowej tej części miasta nastąpił przełom – komentuje radny Michał Starobrat, który zabiegał o rozpoczęcie przygotowań do przebudowy Zawiłej i innych ulic prowadzących na Kliny. Radny Starobrat zapewnia, że przebieg Nowej Bartla będzie szeroko konsultowany. – Dojdzie do spotkania wszystkich stron, aby znaleźć kompromis pomiędzy oczekiwaniami mieszkańców, priorytetu komunikacji miejskiej oraz rowerzystów – deklaruje Michał Starobrat.

Przebudowa skrzyżowań Zawiłej od Kobierzyńskiej do Żywieckiej oraz budowa ul. Nowej Bartla ma poprawić płynność i bezpieczeństwo ruchu mieszkańców Klinów. Nowe rondo na przedłużeniu Bartla i Komuny Paryskiej powinno ułatwić funkcjonowanie i rozwój komunikacji miejskiej.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca