Kolejna budowa wstrzymana. Znowu się do czegoś dokopano

Trwa seria odkryć archeologicznych przy okazji kolejnych prac budowlanych w naszym mieście. Po odkryciu  ponad trzydziestu ludzkich szczątków podczas remontu ulicy Królowej Jadwigi, teraz wykonawcy natrafili na fragmenty historycznych zabudowań na terenie ulicy Dekerta.

– Na ul. Dekerta wykonawcy natrafili na fragmenty historycznych zabudowań. To pozostałości murów jednego z fortów Twierdzy Kraków. Pracują przy nich archeolodzy. Służby konserwatorskie podejmą decyzję co do dalszych działań w tym miejscu. Obecnie wykonawcy nie precyzują w jakim stopniu znalezisko wpłynie na ostateczny termin zakończenia budowy drogi – informuje PKP PLK.

 

Prace  przy przebudowie układu drogowego pod wiaduktem kolejowym na ul. Dekerta trwają od dwóch tygodni. Po ich zakończeniu w tym miejscu powstaną szersze chodniki, będzie lepsza widoczność i bezpieczniejszy ruch na skrzyżowaniu z ul. Romanowicza. Prace mają zakończyć się pod koniec tego roku. Do tego czasu przejazd pod wiaduktem będzie zamknięty.

Wiadukt kolejowy na ul. Dekerta po modernizacji zyskał nową konstrukcję, która jest teraz szersza. Dzięki temu zmieściły się na niej dodatkowe tory kolejowe. Konstrukcja obiektu jest jednoprzęsłowa (wcześniej na środku jezdni stały podpory), co umożliwiło przeprojektowanie drogi pod obiektem, z myślą o zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa. 

(JS)

Najnowsze

Co w Krakowie