Kolejne mandaty dla jeżdżących na hulajnogach i bawiących się nad Wisłą

Musisz przeczytać

Jazda na hulajnodze po przejściu dla pieszych oraz po chodniku, gdy równolegle biegnie ścieżka rowerowa – za takie wykroczenia strażnicy miejscy nakładali mandaty podczas wieczorno-nocnych kontroli z piątku na sobotę. Posypały się też mandaty za zakłócanie porządku i ciszy nocnej, zaśmiecenia miejsc publicznych, zwłaszcza na Bulwarze Czerwieńskim nad Wisłą.

Początek weekendu, czyli noc z piątku na sobotę, to był czas wzmożonych kontroli Straży Miejskiej. Mundurowi szczególnie przyglądali się przestrzeganiu przepisów w centrum Krakowa. Ujawnili 109 wykroczeń, nałożyli 82 mandaty na łączną kwotę 9,35 tys. złotych sporządzili 4 notatki pod wniosek o ukaranie do sądu, pouczyli 23 osoby.

Strażnicy sprawdzali m.in. przestrzeganie przepisów dotyczących poruszania się na hulajnogach. Złapali 10 „hulajnogowych przestępców”. Czym zawinili? Przejeżdżali na hulajnodze przez przejście dla pieszych, a także jechali po chodniku, gdy równolegle biegła ścieżka dla rowerów.

Największe żniwo strażnicy mieli jednak nad Wisłą, gdzie bawiło się wiele osób. W rejonie Bulwaru Czerwieńskiego na zakłócających spokój i porządek publiczny nałożono aż 30 mandatów karnych.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca