Kolejne opóźnienia na ulicy Krakowskiej. Odbiór po remoncie dopiero pod koniec października

Ulica Krakowska nie ma szczęścia. Trudno już zliczyć, ile było terminów zakończenia jej remontu. Ostatni wyznaczony był na końcówkę września. I on nie zostanie dotrzymany. Zarząd Dróg Miasta Krakowa mówi teraz o końcu października.

Koniec września miał być ostatecznym terminem zakończenia remontu ulicy Krakowskiej. Ale okazuje się, że urzędnicy mają wiele zastrzeżeń do tego, co tam zrobiono. Firma wykonująca roboty będzie musiała kilka rzeczy poprawić.

Ulica Krakowska wciąż czeka na otwarcie

Zdjęcie 1 z 8

– Wykonawca na razie przedstawił do odbioru i odebraliśmy od niego iluminację mostu, oświetlenie ulicy i trakcję tramwajową. Zieleń była odbierana, ale były zastrzeżenia do części roślin, które będą wymieniane. Cały czas nie dostaliśmy do odbioru płyt torowych i jezdni. Obawiamy się, że wykonawca będzie musiał poczynić tu pewne poprawki – powiedział w radiu Kraków, Michał Pyclik, rzecznik Zarządu Dróg Miasta Krakowa. I przyznał, że wykonawca wyjątkowo wolno prowadzi roboty, które można by zakończyć w ciągu kilku dni.

Wielu kierowców nie czeka na oficjalny odbiór po remoncie. ZDMK przypomina jednak, że każdy pojazd porusza się ulicą Krakowską, która formalnie jest placem budowy, a nie drogą publiczną. Ale oficjalnie Krakowską mogą kursować już tramwaje.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie