Kolejne ulice idą do remontu [wykaz, utrudnienia, ograniczenia]

Ruch wahadłowy, ograniczenia prędkości, zawężenia – takich utrudnień i ograniczeń musza się spodziewać kierowcy na kilku kolejnych ulicach w Krakowie. Drogowcy wciąż nie schodzą z placów budów i wchodzą na kolejne. Oto wykaz robót i utrudnień czekających krakowskich kierowców.

Dzielnica III – Prądnik Czerwony
W tym tygodniu drogowcy pojawią się na ul. Chałupnika. Prace rozpoczną się we wtorek, 20 września. Odnowiona zostanie jezdnia, chodniki i parkingi na odcinku od ul. Raciborskiego do ul. J. Meissnera. W pierwszej kolejności – prace brukarskie. W trakcie robót na parkingach – brak możliwości postoju. Trwają uzgodnienia dotyczące organizacji ruchu na czas wymiany nawierzchni. Modernizacja potrwa do połowy listopada br., a jej koszt to ok. 1,6 mln zł.
Zadanie realizowane w ramach Programu modernizacji dróg i chodników dofinansowanego z rządowego Programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

Dzielnica VI – Bronowice
W Bronowicach odnowiona zostanie ul. Pasternik na odcinku od ul. Ojcowskiej do granicy miasta. Pierwsze prace planowane są przy krawężnikach od poniedziałku, 19 września.

Dzielnica VIII – Dębniki
Drogowcy wciąż działają na ul. Kobierzyńskiej – od 21 września planują rozpoczęcie ostatniego etapu, czyli wymianę nawierzchni. Prace będą prowadzone w ciągu dnia, w trakcie – ruch jednokierunkowy zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu.

16 września drogowcy pojawili się na ul. Ludwinowskiej. Modernizacja rozpoczęła się od wymiany krawężników oraz chodników po obu stronach drogi na odcinku od Konopnickiej do Długosza. Ulica będzie zwężona, roboty będą realizowane odcinkowo przy ruchu wahadłowym. Ostatnim etapem prac (po ok. trzech tygodniach) będzie wymiana nawierzchni jezdni.

Zadania realizowane w ramach Programu modernizacji dróg i chodników dofinansowanego z rządowego Programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

W dzielnicy VIII bezpieczeństwo ruchu drogowego poprawiane jest nie tylko w kontekście kierowców, ale także pieszych. Trwają już pierwsze prace w zakresie montażu doświetlenia dwunastu przejść dla pieszych na ul. Kobierzyńskiej (w tym m.in. przy skrzyżowaniach z ulicami: Miłkowskiego, Zachodnią, Zalesie, Bieniarzówny, Skośną, Zawiłą). Prace zakończą się jeszcze w tym roku. Koszt robót to ok. 270 tys. zł.

Dzielnica XI – Podgórze Duchackie
W środę, 21 września rozpocznie się modernizacja ul. Heila. Odnowiona zostanie nawierzchnia jezdni oraz chodników na wybranych odcinkach. W pierwszej kolejności roboty brukarskie przy lokalnych zwężeniach. W trakcie wymiany nawierzchni wystąpią lokalne utrudnienia w ruchu. Prace potrwają do połowy grudnia br. Koszt modernizacji to ok. 700 tys. zł. Zadanie w ramach Programu modernizacji dróg i chodników.

Dzielnica XIII – Podgórze
Ekipy nadal pracują w rejonie ul. Kamieńskiego – przy chodniku oraz na łącznicach, na których szykują się do wymiany asfaltu. Prace będą realizowane nocami: z poniedziałku na wtorek (19/20 września – układanie warstwy wiążącej) i z wtorku na środę (20/21 września – układanie warstwy ścieralnej). W czasie robót – łącznice będą zamykane (zamknięcie nie będzie jednoczesne). Kierowcy będą korzystać z objazdów. W dalszej kolejności zaplanowane są roboty nawierzchniowe na ul. Kamieńskiego – na jezdni prowadzącej w stronę Wieliczki. Roboty prowadzone będą również nocami – przejezdność zachowana, dostępny będzie jeden pas ruchu. Od 21 września drogowcy przeniosą się na chodniki po drugiej stronie ulicy – czyli przy jezdni prowadzącej w stronę ronda Matecznego.

Dzielnica XIV – Czyżyny
W Czyżynach czeka nas wymiana nawierzchni na węźle L. Rayskiego. Te prace zaplanowane na weekend 24-26 września.

Dzielnica XVII – Wzgórza Krzesławickie
15 września (czwartek) ruszyły prace na parkingu wzdłuż ul. Poległych w Krzesławicach, na wysokości bloków 16-19. W związku z pracami brak możliwości parkowania. Roboty potrwają do ok. 6 października br., a ich koszt to ok. 215 tys. zł. Zadanie w ramach Programu budowy parkingów lokalnych.

Z kolei 22 września (czwartek) ruszą prace na ul. Zielony Jar – zmodernizowana zostanie nawierzchnia jezdni, parkingi i chodnik na odcinku od ul. Poległych w Krzesławicach do ul. Architektów. W związku z pracami zmiany w organizacji ruchu, m.in.: brak możliwości parkowania. Ruch będzie utrzymany, w trakcie prac związanych z wymianą nawierzchni ręczne kierowanie ruchem.

Prace potrwają do końca listopada br., a ich koszt to ok. 1,2 mln zł.
Zadanie realizowane w ramach Programu modernizacji dróg i chodników dofinansowanego z rządowego Programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

Dzielnica XVIII – Nowa Huta
W Nowej Hucie ekipy drogowców pojawią się na os. Zielonym 27 i 28. Wyremontowany zostanie tam chodnik na odcinku od Przedszkola Samorządowego nr 96 do Żłobka nr 7. W trakcie robót – zwężenie jezdni, przejście dla pieszych drugą stroną ulicy. Prace potrwają do końca września, a ich koszt to ok. 70 tys. zł.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie