Kolejne zmiany personalne w Archidiecezji Krakowskiej. Nowi proboszczowie w Krakowie i okolicach

Musisz przeczytać

Kuria metropolitalna w Krakowie ogłosiła drugą część tegorocznych zmian personalnych w Archidiecezji Krakowskiej. Kapłani otrzymali nominacje dziekańskie i proboszczowskie. Zmiany dotyczą też księży wikariuszy i pracowników Kurii Metropolitalnej.

Pierwsza część zmian personalnych została dokonana w czerwcu. Teraz miała miejsce druga tura awansów i przenosin na inne parafie.

Oto wykaz wszystkich sierpniowych zmian:

Księża Dziekani

Ks. prałat Tadeusz Dziedzic – Zwolniony z funkcji ojca duchownego dekanatu Mszana Dolna i mianowany dziekanem dekanatu Mszana Dolna na 5-letnią kadencję.
Ks. kan. Paweł Gawron – Mianowany dziekanem dekanatu Kraków-Kazimierz na 5-letnią kadencję.
Ks. kan. Robert Jończyk – Zwolniony z funkcji wicedziekana dekanatu Niegowić i mianowany dziekanem dekanatu Niegowić na 5-letnią kadencję.
Ks. kan. Marian Wanat – Mianowany dziekanem dekanatu Kraków-Bronowice na 5-letnią kadencję.

Proboszczowie i Rektorzy

Ks. kan. Roman Ciupaka – Mianowany rektorem rektoratu pw. MB Różańcowej w Mizernej z zamieszkaniem w parafii pw. św. Mikołaja w Maniowach.

Ks. kan. Andrzej Fyda – Zwolniony z funkcji rektora rektoratu pw. św. Wojciecha BM w Krakowie i mianowany proboszczem parafii pw. św. Wojciecha BM w Osieczanach.

Ks. Jerzy Gibas – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. św. Józefa w Krakowie-Podgórzu i mianowany proboszczem parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Szklarach.

Ks. kan. Andrzej Grodecki – Zwolniony z posługi duszpasterskiej spełnianej w parafii pw. św. Wojciecha w Krakowie-os. Bronowickim i mianowany proboszczem parafii pw. NMP Królowej w Będkowicach z zachowaniem obowiązków spełnianych w Sądzie Metropolitalnym w Krakowie.

Ks. Stanisław Holla – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Woli Filipowskiej i mianowany rektorem rektoratu pw. św. Józefa Rzemieślnika w Stasikówce.

Ks. Jacek Miodek – Przyjęcie rezygnacji z urzędu proboszcza parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Szklarach z zachowaniem urzędu proboszcza parafii pw. Narodzenia NMP w Racławicach.

Ks. kan. Krzysztof Piechowicz – Zwolniony z obowiązków rektora rektoratu pw. MB Różańcowej w Mizernej z zachowaniem urzędu proboszcza parafii pw. św. Mikołaja w Maniowach.

Ks. kan. Bogusław Seweryn – Zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. św. Wojciecha BM w Osieczanach i mianowany proboszczem parafii pw. Narodzenia NMP w Gdowie.

Ks. Zbigniew Syczik – Przyjęcie rezygnacji z urzędu rektora rektoratu pw. św. Józefa Rzemieślnika w Stasikówce i zgoda na urlop.

Ks. kan. Dariusz Talik – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. św. Anny w Krakowie i z funkcji Archidiecezjalnego Duszpasterza Akademickiego i mianowany rektorem rektoratu pw. św. Wojciecha BM w Krakowie.

Ks. Stefan Trojan – Przyjęcie rezygnacji z urzędu proboszcza parafii pw. NMP Królowej w Będkowicach z zachowaniem urzędu proboszcza parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Bęble-Czajowicach

Wikariusze i pozostali księża

Ks. Filip Zygmunt Badurski – Zwolniony z posługi duszpasterskiej spełnianej w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Krakowie i mianowany wikariuszem tej parafii.

Ks. kan. Tomasz Bajer – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. św. Klemensa w Wieliczce i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wojciecha w Krakowie-os. Bronowickim.

Ks. kan. Paweł Baran – Mianowany delegatem Arcybiskupa Metropolity ds. księży studentów z zachowaniem innych, wcześniej powierzonych obowiązków.

Ks. Dariusz Chromy – Zwolniony z posługi duszpasterskiej spełnianej w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Węgrzcach i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Zabierzowie.

Ks. Dariusz Czaja – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. św. Józefa w Krakowie-os. Kalinowym i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Woli Filipowskiej.

Ks. Krzysztof Dębski – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. św. Wojciecha w Krakowie-os. Bronowickim i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Klemensa w Wieliczce.

Ks. Łukasz Dębski – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. św. App. Piotra i Pawła w Trzebini i mianowany wikariuszem parafii pw. Ofiarowania NMP w Wadowicach.

Ks. Damian Drzyżdżyk – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. Pana Jezusa Dobrego Pasterza w Krakowie-Prądniku Czerwonym i mianowany wikariuszem parafii pw. MB Różańcowej w Chrzanowie.

Ks. Michał Dziedzic j. – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. św. Anny w Krakowie i mianowany wikariuszem parafii pw. Wszystkich Świętych w Krakowie z zachowaniem katechezy w V LO w Krakowie.

Ks. Piotr Fąfrowicz – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. Nawiedzenia NMP w Suchej Beskidzkiej i mianowany wikariuszem parafii pw. Wszystkich Świętych w Zakliczynie.

Ks. Artur Gielata – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. św. Kazimierza w Rybnej i mianowany wikariuszem parafii pw. Pana Jezusa Dobrego Pasterza w Krakowie-Prądniku Czerwonym.

Ks. Paweł Głowacz – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Krakowie i mianowany wikariuszem parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Nowym Prokocimiu oraz Duszpasterzem Akademickim tamże.

Ks. Dariusz Głuszko – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Nowym Prokocimiu oraz funkcji Duszpasterza Akademickiego i mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Krakowie z katechezą w V LO w Krakowie.

Ks. Grzegorz Grzybowski – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Krakowie-os. Ruczaj i mianowany wikariuszem parafii pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Choczni.

Ks. Mirosław Gurdek – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. św. Józefa Robotnika w Kłaju i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Grzegorza w Krakowie-Ruszczy.

Ks. Piotr Guzik  – Skierowany do posługi duszpasterskiej w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Krakowie z zamieszkaniem w domu rodzinnym.

Ks. Krzysztof Halaczek – Zwolniony z posługi duszpasterskiej spełnianej w kościele pw. Bożego Miłosierdzia w Krakowie (Smoleńsk) i mianowany wikariuszem parafii archikatedralnej pw. św. Stanisława BM i św. Wacława w Krakowie z zachowaniem katechezy w I LO w Krakowie.

Ks. Marcin Jakubiak – Zmiana części aplikaty dotyczącej mianowania wizytatorem katechetycznym rejonu IV z zachowaniem posługi duszpasterskiej w parafii pw. Opieki NMP w Zabierzowie Bocheńskim.

Ks. Adam Janowiak  – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. św. Stanisława Kostki w Kwaczale i mianowany wikariuszem parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Chełmku.

Ks. Michał Kania – Mianowany wizytatorem katechetycznym rejonu IV z zachowaniem innych, wcześniej powierzonych obowiązków.

Ks. kan. Tomasz Kołodziejczyk – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. Wszystkich Świętych w Krakowie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Węgrzcach.

Ks. Dawid Kuna – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Choczni i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Krzyża w Zakopanem.

Ks. Bogusław Nagel – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. św. Mikołaja w Witanowicach i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa w Krakowie-os. Kalinowym.

Ks. Jerzy Nawłoka – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. św. Grzegorza w Krakowie-Ruszczy i mianowany wikariuszem parafii MB Fatimskiej w Krakowie-os. Podwawelskim.

Ks. Michał Nędza – Zmiana aplikaty kierującej do parafii pw. MB Różańcowej w Chrzanowie i mianowany wikariuszem parafii pw. Macierzyństwa NMP w Dziekanowicach.

Ks. Paweł Odziomek – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. Macierzyństwa NMP w Dziekanowicach i mianowany wikariuszem parafii pw. św. App. Piotra i Pawła w Trzebini.

Ks. Paweł Palej – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. MB Fatimskiej w Krakowie-os. Podwawelskim i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Mikołaja w Sidzinie k. Jordanowa.

Ks. Tadeusz Palenik – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. św. Mikołaja w Sidzinie k. Jordanowa i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa Robotnika w Kłaju.

Ks. Karol Paluch – Mianowany wikariuszem parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Krakowie-os. Ruczaj.

Ks. Krzysztof Porosło – Zwolniony z funkcji Duszpasterza Akademickiego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i mianowany Archidiecezjalnym Duszpasterzem Akademickim oraz skierowany do posługi duszpasterskiej w parafii pw. św. Anny w Krakowie z zamieszkaniem tamże.

Ks. Maciej Półtorak – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Chełmku i mianowany wikariuszem parafii pw. Nawiedzenia NMP w Krakowie-Rżące.

Ks. Seweryn Puchała – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii archikatedralnej pw. św. Stanisława BM i św. Wacława w Krakowie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Anny w Krakowie z zachowaniem innych wcześniej powierzonych obowiązków bez katechezy szkolnej.

Ks. kan. Mariusz Słonina – Mianowany wizytatorem katechetycznym rejonu V z zachowaniem innych, wcześniej powierzonych obowiązków.

Ks. Tomasz Szarliński – Skierowany do posługi duszpasterskiej w parafii pw. św. Brata Alberta w Krakowie-os. Dywizjonu 303.

Ks. kan. Andrzej Wciślak – Mianowany wicedyrektorem Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej z zachowaniem innych, wcześniej powierzonych obowiązków.

Ks. Damian Zając – Zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. Wszystkich Świętych w Zakliczynie i mianowany wikariuszem parafii pw. Nawiedzenia NMP w Suchej Beskidzkiej.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca