Kolejny krok w kierunku przebudowy obiektów Clepardii

Nowoczesny kompleks sportowy z krytym basenem oraz zewnętrznym kąpieliskiem, hala skatepark oraz boisko piłkarskie z nową trybuną – to wszystko powstanie przy obiektach Clepardii przy ul. Mackiewicza. ZIS właśnie ogłosił postępowanie dotyczące opracowania pełnobranżowej dokumentacji. To kolejny krok w kierunku realizacji inwestycji, do której przygotowania ciągną się już wiele lat.

Tak będzie wyglądać nowa Clepardia

Zdjęcie 2 z 7

W ubiegłym roku na zlecenie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, została wykonana koncepcja modernizacji terenów sportowo-rekreacyjnych. Z kolei w połowie lipca zapadła decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla przebudowy kompleksu sportowego KS Clepardia. Urzędnicy uznali, że dla tej inwestycji nie jest potrzebna ocena oddziaływania na środowisko, bo to kompleks już istniejący, choć zostanie on gruntownie zmieniony. 

W najbliższych latach klub z niemal 110-letnią historią, będący od zawsze miejscem integracji lokalnej społeczności, może zyskać nowoczesne obiekty na miarę XXI wieku, które służyć będą mieszkańcom Krakowa. Trzeba jednak pamiętać, że przygotowania do tej inwestycji ciągną się już wiele lat, ośrodek Clepardii już dawno powinien być odnowiony i przebudowany. Tymczasem dopiero teraz przygotowania do rozpoczęcia inwestycji zaczynają nabierać tempa.

„Założeniem autorów koncepcji jest zagospodarowanie terenu w sposób funkcjonalny i przyjazny dla mieszkańców. Zaproponowane rozwiązanie przewiduje usytuowanie budynków od ulicy Mackiewicza oraz pozostawienie funkcji rekreacyjnej na terenach zielonych od strony północnej i zachodniej, co wpłynie na izolację akustyczną terenu od ulicy Mackiewicza” – czytamy na stronie ZIS Kraków.

Koncepcja zakłada budowę obiektów w  miejscu istniejących z rozbudową o budynek basenów krytych z zapleczem. W opracowaniu bez zmian pozostawiono istniejące boisko piłkarskie, projektując natomiast nowe trybuny od strony zachodniej.

Najnowsze

Co w Krakowie