Kompleks sportowy powstaje przy ul. Ułanów. Gratka dla uczniów

Przy Zespole Szkół nr 1 im. Św. Rafała Kalinowskiego przy ul. Ułanów 3 w Krakowie trwa budowa wielofunkcyjnego kompleksu sportowo-rekreacyjnego.

Jak informuje magistrat, w miejsce wysłużonych boisk o nawierzchni bitumicznej powstają nowe, o podłożu z poliuretanu i sztucznej trawy, a także bieżnie i inne urządzenia sportowe.

Do końca czerwca przyszłego roku przy ul. Ułanów powstanie rozbudowany kompleks sportowo-rekreacyjny, gdzie uczniowie zrzeszonych w ZS nr 1 placówek edukacyjnych i krakowianie będą mogli realizować swoje pasje związane z kulturą fizyczną, zdrowym trybem życia i różnymi dyscyplinami sportu – od gier zespołowych, poprzez lekkoatletykę po crossfit.

W ramach inwestycji powstaną m.in. boisko do piłki nożnej i piłki ręcznej  (60 m x 32 m), o nawierzchni ze sztucznej trawy (o wysokości 20 mm), boisko do koszykówki i siatkówki o nawierzchni poliuretanowej (32 m x 20 m); dwa boiska do tenisa i siatkówki o nawierzchni poliuretanowej (32 m x 15 m każde); czterotorowa bieżnia okrężna o nawierzchni poliuretanowej o długości 330 m oraz plac z urządzeniami do gier – stołami do tenisa stołowego, piłkarzyków.

Koszt realizacji inwestycji wyniesie 5 649 900,26 złotych brutto, całość z budżetu gminy Kraków.

(ko)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie