Kanadyjska artystka Celine Dion odwoływała całą trasę koncertową Courage World Tour.To oznacza, że gwiazda nie wystąpi na koncercie w Krakowie, który miały się odbyć w maju 2024 r. Zwroty pieniędzy za zakupione bilety na koncerty artystki będą realizowane przez bileterie, w których wejściówki zostały zakupione – informuje TAURON Arena Kraków.
– Mamy bardzo przykrą wiadomość. Czekaliśmy, wierzyliśmy do końca, ale ze zdrowiem nie wygrasz. Céline Dion odwołuje całą trasę, w tym koncert w naszym obiekcie. Liczymy na Wasze zrozumienie – przekazał za posrednictwem mediów społecznoisciowych TAURON Arena Kraków.
Celine Dion miała pierwotnie wystąpić w Polsce 23 i 25 maja 2020 roku. Zamierzenia te pokrzyżował wirus COVID-19 i koncerty było trzeba przełożyć. Z kolei w realizacji planów koncertowych po pandemii przeszkodziła choroba artystki. Celine Dion jest leczona z powodu zdiagnozowanej choroby, która uniemożliwia jej występowanie na scenie. Artystka ciężko pracuje nad powrotem do zdrowia, ale w tej chwili nie jest w stanie z powodzeniem przygotować się i wyjechać w trasę koncertową.
Światowe tournee miało się rozpocząć 26 sierpnia koncertem w Amsterdamie i trwać do 4 października tego roku, do występu w Helsinkach. Następnie trasa miała być kontynuowana od 6 marca w Pradze, by zakończyć się 22 kwietnia 2024 roku w Londynie. Polskie koncerty były zaplanowane na 8 marca w Atlas Arenie w Łodzi oraz 10 marca w Tauron Arenie Kraków i one również się nie odbędą. Artystka ma ogromną nadzieję, że pewnego dnia będzie mogła przyjechać do wszystkich tych miast w Europie, aby wystąpić dla swoich fanów.
„Bardzo mi przykro, że znowu was wszystkich zawiodłam. Naprawdę ciężko pracuję, aby odbudować swoje siły, ale koncertowanie może być bardzo trudne, nawet jeśli jesteś w stu procentach przygotowany. To nie fair w stosunku do was, aby ciągle przekładać koncerty i chociaż łamie mi to serce, najlepiej będzie, jeśli odwołamy je wszystko teraz, dopóki nie będę naprawdę gotowa, by znów wystąpić na scenie. Chcę, żebyście wszyscy wiedzieli, że się nie poddaję… i nie mogę się doczekać, kiedy znów was zobaczę!” – napisała do swoich fanom Celine Dion.



