Koncern Google wprowadził się do kamienicy przy Rynku

Musisz przeczytać

Po kilku latach nieobecności, koncern Google powrócił na krakowski Rynek Główny. Od dzisiaj ( 29 listopada) pod numerem 13 na Rynku,  ponownie działa biuro amerykańskiego giganta technologicznego  Nowy zespół będzie rozwijał technologie chmurowe. Krakowski oddział ma być ma być jednym z głównych ośrodków rozwoju technologii chmurowej Google.

Koncern Google już wcześniej miał swoje biuro przy Rynku. W latach 2007-2015 firma zajmowała biura w kamienicy pod numerem 13. Na początku tego roku Google poinformował o planach powrotu do Krakowa i rozpoczął rekrutacje. 

– Kraków razem z Warszawą będzie jednym z głównych ośrodków rozwoju technologii chmurowej Google – mówi Magdalena Rabiej, szefowa krakowskiego oddziału.

Jak wskazała, Polska już jest dla Google największym ośrodkiem rozwoju tego typu technologii w Europie. A rozwój krakowskiego biura jeszcze umocni tę pozycję. To dlatego, że zespół inżynierski, który Google zaczął tworzyć w Krakowie, ma odpowiadać za kluczowe elementy chmury obliczeniowej firmy.

Krakowski zespół inżynierski docelowo ma liczyć kilkadziesiąt osób. Zespół będzie pracował nad najważniejszymi komponentami chmury obliczeniowej i globalnej infrastruktury internetowej.

– Kraków to najlepsze miasto na inwestycję technologiczną Google. Przede wszystkim ze względu na świetny rynek IT: mamy tu światowej klasy specjalistów i bardzo dobre uczelnie, w tym techniczne. Do tego Kraków to miasto rozpoznawalne szeroko poza Polską, z rozwiniętą infrastrukturą i dobrze skomunikowane z resztą świata – powiedziała Magdalena Rabiej, szefowa krakowskiego oddziału.

Inżynierowie Google w Krakowie mają pracować w zespołach odpowiedzialnych za kluczowe elementy usług chmury obliczeniowej i globalnej infrastruktury internetowej, m.in. za platformę Content Delivery Network (CDN). CDN pozwala przesyłać do internautów na całym świecie dane, multimedia oraz transmisję strumieniową z wykorzystaniem globalnej sieci Google. Działają na niej takie serwisy jak YouTube.

(JS)

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca