Koncert piosenek Grzegorza Turnaua. Poznaj ścieżkę dźwiękową musicalu „Bracka 1981”

Fot. commons.wikimedia.org

Skąd Grzegorz Turnau ma tak świetne piosenki? O tym będzie m.in. w musicalu „Bracka 1981”, rozgrywającego się w stanie wojennym, którego premiera zaplanowana jest na przyszły rok. Ale już dziś, w sobotę 22 sierpnia, o godz. 20.00 poznamy ścieżkę dźwiękową do tego musicalu. Transmisja koncertu na kanale You Tube Teatru Rozrywki. Nie przegapcie tego koncertu!

„Bracka 1981” to opowieść o niespełnionej piosenkarce, która snuje intrygę, by zdobyć dla siebie repertuar. Dzięki jej ukrytym zabiegom młody, nieznany poeta, przyjeżdża z Warszawy do Krakowa na swój wieczór autorski, który zaplanowano na 12 grudnia 1981 roku. Nie będzie jednak pisane mu wyjechać, bo pod Wawelem zaskoczy go stan wojenny. Uwięziony w mieszkaniu piosenkarki, wspólnie z jej mężem, kompozytorem, tworzy w ukryciu piosenki. Niestety szalejące namiętności utrudniają, a w końcu całkowicie uniemożliwiają współpracę twórcom. Zawiedzeni i źli, rozchodzą się, obdarowując repertuarem sąsiada, którym okazuje się… Grzegorz Turnau.

Materiał muzyczny do „Brackiej 1981” zostanie wykonany podczas koncertu w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Usłyszymy go podczas transmisji na kanale You Tube Teatru Rozrywki 22 sierpnia, o godz. 20.00

W ramach koncertu wykonane zostaną 22 piosenki tandemu autorskiego Michała Zabłockiego i Grzegorza Turnaua, między innymi słynną „Cichoszę”, tytułową „Bracką”, czy „Naprawdę nie dzieje się nic”.

„Spektakl nietypowo operuje pierwotnym materiałem. Teksty piosenek są zmienione i przedłużone tak, że każda z nich stanowi jedną pełną scenę. Stanowiące muzyczną podstawę spektaklu kompozycje Grzegorza Turnaua zostały na nowo odczytane i zaaranżowane przez Miłosza Wośkę. Jego twórcza adaptacja znanych piosenek do form wynikających z libretta, jest niewątpliwym walorem „Brackiej 1981” – zachęcają organizatorzy koncertu.

W koncercie wystąpią artyści Teatru Rozrywki w Chorzowie: Wioletta Białk, Piotr Brodziński, Jarosław Czarnocki, Kamil Franczak, Maciej Kulmacz, Wioleta Malchar, Beata Rzeźnik, Paweł Stefan, Karolina Sypniewska, a także zespół muzyczny w składzie: Jacek Gros, Marcin Jabłoński, Michał Karbowski, Jędrzej Łaciak, Marek Malisz, Bartek Plewka, Anna Scheller, Leszek Szczerba, Joanna Urbańska-Mikszta, Miłosz Wośko.

(red)

Zobacz także