Koncerty Rogera Watersa w Krakowie odwołane? Muzyk zaprzecza

Moje występy w Krakowie nie zostały odwołane” – czytamy w oświadczeniu Rogera Watersa zamieszczonym na Facebooku muzyka. To reakcja na informacje, że po burzy wokół planowanych na kwiecień 2023 roku koncertów Rogera Watersa w Tauron Arenie zostały one odwołane.

Jak już informowaliśmy, w sobotę pojawiły się informacje o odwołaniu koncertów Rogera Watersa. „Live Nation Polska i TAURON Arena Kraków odwołały koncert Rogera Watersa” – poinformowała Tauron Arena Kraków.

Live Nation Polska i TAURON Arena Kraków odwołały koncert Rogera Watersa.

Posted by TAURON Arena Kraków on Saturday, September 24, 2022

Tymczasem kilka godzin później Roger Waters opublikował oświadczenie zaprzeczające tym doniesieniom tym oświadczeniu muzyk odnosi się do protestów przeciwko jego występom w Krakowie, które zainicjował Łukasz Wantuch. „Jeśli Łukasz Wantuch osiągnie swój cel, a moje najbliższe koncerty w Krakowie zostaną odwołane, będzie to dla mnie smutne, ponieważ czekałem na podzielenie się moim przesłaniem miłości z Polakami” – stwierdził Roger Waters.

HEY! ŁUKASZ WANTUCH, "LEAVE THEM KIDS ALONE!"Correction Roger Waters didn’t cancel Krakow Gigs.To Nadeem Badshah at…

Posted by Roger Waters on Saturday, September 24, 2022

Roger Waters miał zagrać 21 i 22 kwietnia 2023 roku w krakowskiej Tauron Arenie. Przeciwko wydarzeniu protestowali m.in. krakowscy radni. Radny klubu prezydenckiego Łukasz Wantuch zapowiedział, że zrobi wszystko by nie dopuścić do koncertu Rogera Watersa w Tauron Arenie w Krakowie. „Roger Waters, jawny poplecznik Putina, chce zagrać w Tauron Arenie w Krakowie. W środę mamy sesję Rady Miasta Krakowa i będę rozmawiał z prezydentem i radnymi, aby to zablokować. Takie wydarzenie to byłby wstyd dla naszego miasta. Niech zaśpiewa w Moskwie. Roger Waters z Pink Floyd zapowiada koncerty w Polsce. „Niech gra u kolegi Putina” – tłumaczył radny Wantuch.

Później Radni Prawa i Sprawiedliwości zgłosili projekt rezolucji w sprawie „uznania osób wspierających kremlowski reżim jako persona non grata w Krakowie”. Impulsem do tej inicjatywy były kontrowersje wokół kwietniowych koncertów Rogera Watersa. I to on miła być wprost uznany za persona non grata w Krakowie. Treść rezolucji jest krótka: „Mając na uwadze zbrodniczy atak Rosji na Ukrainę, a także wychodzące na jaw kolejne zbrodnie wojenne popełnione przez rosyjskich zbrodniarzy, radni Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa wyrażają oburzenie tezami i sformułowaniami wygłaszanymi przez pana Rogera Watersa, a związanymi z inwazją rosyjską na Ukrainę. Jednocześnie radni Krakowa uznają, że zarówno pan Roger Waters, a także każda inna osoba, która publicznie zachwala, popiera lub w innej formie wspiera kremlowski reżim będzie traktowana w Krakowie jako persona non grata”.

(GS)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie