W Krakowie o in vitro. Konferencja #InvitroToMY z udziałem Aleksandra Miszalskiego i Małgorzaty Rozenek-Majdan

4 czerwca 2024 roku w Krakowie odbędzie się  konferencja społeczno-medyczna #InvitroToMY, zorganizowana przez Fundację OliEdu.  W konferencji udział weźmie m.in. Prezydent Krakowa Aleksander Miszalski oraz Małgorzata Rozenek-Majdan.

Konferencja #InvitroToMY jest odpowiedzią na inaugurację rządowego programu in vitro, który od 1 czerwca 2024 roku będzie finansował medyczne wsparcie zapłodnienia pozaustrojowego oraz leczenie niepłodności w Polsce.

 – To ogromny sukces, jednak nie obejmie on jeszcze wszystkich potrzebujących grup społecznych. Co więcej, po latach ponurej narracji na temat in vitro, konieczna jest merytoryczna dyskusja publiczna, oparta o naukowe fakty, szerząca wiedzę i świadomość – podkreśla Ewa Daros, Prezes Fundacji OliEdu.

Konferencja będzie okazją do wysłuchania przedstawicieli wielu środowisk, w tym ekspertów medycznych, naukowców i praktyków, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami. 

W trakcie konferencji #InvitroToMY uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z badaniem potrzeb medycznych i społeczno-edukacyjnych w zakresie in vitro, promowaniem równej i otwartej dyskusji na temat kwestii związanych z in vitro oraz wsparciem osób doświadczających problemów z niepłodnością. Ponadto, konferencja obejmie tworzenie materiałów dydaktycznych oraz organizowanie różnorodnych spotkań, szkoleń, webinarów, konferencji i akcji w mediach społecznościowych, mających na celu szerzenie wiedzy i świadomości w zakresie in vitro.

Rejestracja na konferencję odbywa się poprzez formularz zgłoszeniowy do wyczerpania liczby miejsc. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej Fundacji OliEdu.

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie