Kontrowersyjny pomysł radnego. Zakaz wstępu do pojazdów MPK dla niezaszczepionych?!

Musisz przeczytać

– Czy nie powinniśmy wprowadzić od 1 lipca zakazu korzystania z komunikacji miejskiej przez osoby, które nie mają przynajmniej jednej szczepionki na koronawirusa? – proponuje radny Łukasz Wantuch.

Według sondażów nawet więcej niż połowa Polaków może się nie zaszczepić. W tej sytuacji Wantuch zaproponował dość kontrowersyjne rozwiązanie – zakaz wstępu dla niezaszczepionych do gminnych basenów, teatrów, muzeów, a także pojazdów MPK.

– Zakaz obowiązywałby przez 12 miesięcy, do czasu zakończenia czwartej i piątej fali, które niedługo się pojawią. Mówię o twardym zakazie, nie uchwale kierunkowej, czyli zmianie uchwały NR XXI/231/11 Rady Miasta Krakowa z dnia 6 lipca 2011 r. w sprawie ustalenia cen i opłat za usługi przewozowe – podaje Wantuch.
 
Radny podkreśla, że w kwestii tego typu rozwiązań nie ma co liczyć na rząd. W tej sytuacji sprawy w swoje ręce powinien wziąć samorząd.
 
– Nie możemy wiele, ale możemy „coś”. Moim zdaniem zasada powinna być prosta: „Jeżeli celowo, z powodu ideologii lub własnego „widzimisie” narażasz innych na utratę życia lub zdrowia, to nie oczekuj, że będziemy Ciebie traktować jako równego” – pisze w mediach społecznościowych Łukasz Wantuch.
 

Radny proponuje również, by bilet miesięczny dało się kupić tylko po okazaniu świadectwa szczepienia. Z kolei bez tego dokumentu dopłata do biletu jednorazowego wynosiłaby 250 zł.

 
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

31 KOMENTARZE

31 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca