Koronawirus. 1 kwietnia 2020. Coraz więcej ofiar śmiertelnych epidemii. Rośnie też liczba zakażeń. AKTUALIZACJA

243 nowe zakażenia koronawirusem i aż 10 ofiar śmiertelnych epidemii – tak wygląda sytuacja na środę 1 kwietnia 2020 roku. Liczba chorych z koronairusem wzrosła do 2554, a liczba zgonów z powodu epidemii – do 43. W Małopolsce przybyło dziś 18 zakażeń koronawirusem, liczba chorych wzrosła do 209.

Tylko dziś wieczorem podano informacje o 134 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. „Potwierdzone przypadki dotyczą: 68 osób z woj. mazowieckiego, 28 osób z woj. dolnośląskiego, 11 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 2 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego” – poinformował resort zdrowia

W południe okazało sie, że są 73 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. „Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. dolnośląskiego, 13 osób z woj. łódzkiego, 9 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 5 osób z woj. świętokrzyskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego” – poinformowało w południe Ministerstwo Zdrowia.

Rano poinformowano z kolei o 36 nowych przypadków zakażenia. Potwierdzone przypadki dotyczyły: 10 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 9 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego”.

Dziś w Polsce przybyło 243 chorych na koronawirusa, w sumie jest już 2554 zakażeń

Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 43. Rano poinformowano o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 83-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie i 68-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach. Obaj mieli współistniejące choroby. W południe doszła informacja o zgodnie 51-letniego mężczyzny hospitalizowanego w Tychach. A wieczorem doliczono aż 7 zgonów. Zmarli to: 75-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 94-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 80-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 87-letnia kobieta ze szpitala w Puławach, 59-letnia kobieta i 61-letni mężczyzna ze szpitala w Radomiu. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

W Małopolsce dziś rano potwierdzono 9 kolejnych zakażeń koronawirusem. W tej grupie są:
– 3 starsze osoby z powiatu limanowskiego (mężczyzna i 2 kobiety),
– 2 osoby z powiatu bocheńskiego (starsza kobieta i mężczyzna w sile wieku),
– po 1 osobie z Krakowa (kobieta w sile wieku), Tarnowa (mężczyzna w sile wieku), powiatu olkuskiego (młoda kobieta) i powiatu wielickiego (młody mężczyzna).
3 osoby są hospitalizowane, a pozostałe przebywają w izolacji.

W południe okazało się, że wyniki pozytywne badań na koronawirusa ma 9 Małopolan. W tej grupie jest 7 osób z Krakowa (osoba niepełnoletnia, młoda kobieta, młody mężczyzna, 2 kobiety w sile wieku, mężczyzna w sile wieku i starsza kobieta) oraz po 1 jednej osobie z powiatu bocheńskiego (młody mężczyzna) i powiatu wielickiego (mężczyzna w sile wieku). Wszystkie te osoby przebywają w izolacji.

W wieczornym komunikacie nie wymieniono nowych przypadków zakażenia w naszym regionie.

Aktualnie w Małopolsce potwierdzono już 209 zakażeń.

GS

Wybory prezydenckie 2020. Marczułajtis – Walczak: „Staniecie się moralnie współodpowiedzialni…”

Najnowsze

Co w Krakowie