„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Koronawirus. Dzieci muszą chodzić w towarzystwie dorosłego. Zawsze?

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Od dziś jednym z obostrzeń wprowadzonych w celu wyhamowania epidemii koronawirusa jest zakaz przemieszczania się nastolatków bez dorosłego opiekuna. Co to oznacza? Jak się stosować do tego przepisu? Czy są od niego wyjątki

Od soboty, 24 października obowiązują przepisy, według których w godzinach 8:00-16:00 dzieci do 16. roku życia mogą przemieszczać się tylko pod opieką rodzica lub opiekuna. Ale od tej zasady są wyjątki.

Nakaz przemieszczania się dzieci pod opieką dorosłego obowiązuje od poniedziałku do piątku. To oznacza, że w soboty i niedziele dzieci mogą samodzielnie spacerować po mieście i chodzić do sklepów.

Przepis nakazujący przemieszczanie się dzieci w towarzystwie dorosłych został wprowadzony po to, by w czasie nauki zdalnej młodzież była w domach, a nie chodziła do galerii handlowych czy na boiska.

Przepis nie stosuje się także do dzieci, które sam idą do szkoły lub z niej wracają. Ten wyjątek wprowadzono, by rodzice uczniów najmłodszych klas w podstawówkach nie musieli zwalniać się z pracy tylko po to, by zaprowadzić dziecko na lekcje lub je po nich odebrać.

(GS)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca