Koronawirus. Liczba osób zakażonych w Polsce wzrosła do 1051, w Małopolsce do 56

Mamy 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Tym samym liczba zakażonych w Polsce wzrosła do 1051. W Małopolsce jest 56 osób zakażonych koronawirusem.

Tylko dzisiaj w całym kraju potwierdzono 150 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem. Liczba zakażęń od początku epidemii w Polsce wynosi już 1051. 

Z powodu koronawirusa zmarło w naszym kraju 14 osób. Dziś odnotowano 4 zgony.

W najnowszym komunikacie Ministerstwa Zdrowia mowa jest o 20 przypadkach zakażenia. Chodzi o 5 osób z województwa śląskiego, 4 osoby z województwa małopolskiego, 3 osoby z kujawsko-pomorskiego, 2 osoby z województwa świętokrzyskiego, 2 z wielkopolskiego, 2 z lubelskiego oraz po 1 osobie z województw podlaskiego i zachodniopomorskiego.

Cztery nowe chore osoby w Małopolsce to: kobieta w sile wieku z powiatu wielickiego, starszy mężczyzna z powiatu wielickiego (te dwie osoby przebywają w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, ich stan jest stabilny), kobieta w sile wieku z powiatu wadowickiego i młoda kobiety z powiatu tarnowskiego (te dwie osoby zostały skierowane do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, ich stan jest dobry).

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 56 osób. Jak podaje Urząd Wojewódzki, w naszym regionie 48 osób jest hospitalizowanych, 11 339 osób objęto kwarantanną, a 3120 jest pod nadzorem epidemiologicznym.

GS

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie