Koronawirus. Nowe zasady bezpieczeństwa w całym kraju

Od soboty, 24 października obostrzenia dotyczące strefy czerwonej będą obowiązywać w całej Polsce. Dodatkowo wprowadzamy nowe zasady bezpieczeństwa w zakresie edukacji, gospodarki oraz życia społecznego. Co nas czeka?

Nowe zasady bezpieczeństwa mają ograniczyć rozprzestrzenianie się koronowirusa. Jakie rozwiązania zastosował rząd?

Objęcie nauczaniem zdalnym klas 4-8 szkół podstawowych. Choć taki sposób nauki ma być prowadzony od poniedziałku, szczegóły Ministerstwo Edukacji Narodowej dopiero określi w rozporządzeniu.

Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00 obowiązek przemieszczania się dzieci do 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna. Zasada ta nie obowiązuje: kiedy dziecko idzie do szkoły lub wraca z niej do domu, a także w weekendy.

Zawieszenie działania sanatoriów z możliwością dokończenia już rozpoczętych turnusów.

Zawieszenie stacjonarnej działalności lokali gastronomicznych i restauracji przy dopuszczeniu prowadzenia działalności w zakresie dowozu lub na wynos.

Maksymalnie 5 osób spoza wspólnego gospodarstwa domowego podczas imprez, spotkań i zebrań w przestrzeni publicznej (z wyjątkiem spotkań służbowych). Dotyczy to także zgromadzeń w rozumieniu ustawy o zgromadzeniach publicznych.

W całej Polsce obowiązują wcześniej ustalone limity i ograniczenia dla strefy czerwonej, w tym m. in. w zakresie wydarzeń wydarzenie religijnych odbywających się w kościele, istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult. W uroczystościach religijnych limit 1 osoba na 7 m kw.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie