Koronawirus w Krakowie. Szpital Uniwersytecki zamyka kolejne dwa oddziały

Koronawirus w Krakowie zaczyna coraz bardziej zagrażać służbie zdrowia. Szpital Uniwersytecki zamyka kolejne oddziały.

Jak informują władze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, od dnia 23.03 zostają zamknięte – znajdujące się przy ul. Jakubowskiego 2 – dwa kolejne oddziały Szpitala Uniwersyteckiego: Oddział Kliniczny Nefrologii i Dializoterapii wraz ze Stacją Dializ oraz  Oddział Kliniczny Angiologii. Już w niedzielę 22 marca z powodu wykrycia SARS-CoV-2 u trzech pracowników zamknięto Oddział Kliniczny Reumatologii i Immunologii oraz sąsiadujący z nim Oddział Kliniczny Gastrologii i Hepatologii.

„W związku z powyższym, zgodnie z obowiązującymi zaleceniami Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krakowie, wprowadzone zostały odpowiednie procedury dotyczące izolacji, jak również zabezpieczenia ciągłości pracy oddziałów i opieki nad chorymi. Przebywający na oddziałach pacjenci oraz personel medyczny i niemedyczny zostali objęci obowiązkową kwarantanną. Osoby przebywające w kwarantannie zostaną poddane testom na obecność wirusa SARS-CoV-2. Jednocześnie informujemy, że do czasu zakończenia kwarantanny zostają wstrzymane wszystkie przyjęcia na WSZYSTKIE oddziały kliniczne” – czytamy w komunikacie dyrekcji Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Generalnie wszystkie placówki służby zdrowia ograniczyły świadczenie usług. Większość szpitali odwołała zabiegi i operacje planowe, przychodnie porad swoim pacjentom udzielają głównie telefonicznie.

GS

Koronawirus w Krakowie. Apel lekarki ze szpitala Żeromskiego. Wszyscy powinni go nie tylko przeczytać

Najnowsze

Co w Krakowie