Koronawirus w Krakowie. Wpadli na świetny pomysł! Teraz krakowianie będą mogli się wykazać

Mobilny punkt pobrań Diagnostyka

Z czym krakowianom będzie kojarzyła się pandemia? Dowiemy się wkrótce, bo Muzeum Krakowa zaprosiło mieszkańców miasta do zbierania opowieści oraz pamiątek z czasów koronawirusa. Teraz staną się one częścią wystawy poświęconej krakowianom w tym niezwykłym okresie. Pamiątki można teraz przekazać do Muzeum Krakowa.

Muzeum Krakowa tworzy wystawę dotyczącą okresu koronawirusa w naszym mieście, która będzie pokazywać rok życia miasta i mieszkańców w czasie pandemii. Muzeum zachęca wszystkich krakowian do współtworzenia tej wystawy – przekazywania opowieści oraz pamiątek – artefaktów związanych z pandemią.

– Wszystkie opowieści, wspomnienia, doświadczenia z tego okresu chcemy zebrać w Muzeum Krakowa, żeby w marcu 2021 roku zaprezentować je w Kamienicy Hipolitów jako swoistą kronikę czasu zarazy. Dlatego już od kwietnia zwracamy się do Was, krakowian, o wszelkie pamiątki, opowieści, dokumentujące pandemię, które później zostaną wykorzystane w tworzeniu wystawy – tłumaczą pracownicy Muzeum Krakowa.

Pamiątki można przekazać do Muzeum Krakowa od 22 września do 23 października.  Osoby chcące przekazać pamiątkę proszone są o mailowy kontakt z muzeum – adres: artefakty@muzeumkrakowa.pl, co pozwoli na umówienie dogodnego terminu przekazania przedmiotów.

Muzeum Krakowa zachęca także do przekazywania opowieści dotyczących pandemii, które można przesyłać drogą mailową, na adres m.zdeb@muzeumkrakowa.pl.

Do podzielenia się opowieściami oraz pamiątkami zachęcał krakowian także Jacek Majchrowski, prezydent miasta. 

 

Zobacz także