Koronawirus w Małopolsce. 4 maja 2020. Znowu przybywa zakażeń

Musisz przeczytać

Aż 30 nowych zakażeń koronawirusem przybyło w ciągu ostatniej doby w Małopolsce. W tym samym czasie odnotowano zaledwie 13 wyleczeń. Zakażenie potwierdzono u kolejnego dziecka, tym razem u 16-miesięcznego. Aż 19 nowych przypadków wykryto w powiecie myślenickim.

Jak podaje w najnowszym raporcie Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie, w Małopolsce mamy już 974 potwierdzone zakażenia koronawirusem. W ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono 30 kolejnych. Dobę wcześniej przybyło tylko 10 nowych chorych na koronawirusa, a więc trzy razy mniej.

Wśród nowych chorych Małopolan jest 17 kobiet i 13 mężczyzn, w wieku od 16 miesięcy do 90 lat. To mieszkańcy Krakowa (2 osoby), powiatu krakowskiego (2 osoby), nowosądeckiego (4 osoby), myślenickiego (19 osób) oraz miechowskiego (3 osoby).

Liczba zakażeń w Małopolsce wzrosła mimo spadku liczby wykonywanych przez weekend testów. W ciągu ostatniej doby zrobiono tylko 738 badań na obecność koronawirusa, Wcześniejsza doba to 821 testów, a jeszcze wcześniejsza przyniosła 1451 wykonanych testów.

Wprawdzie przybywa wyzdrowień, ale w znacznie mniejszym tempie niż nowych chorych. Ostatni raport WSSE mówi o 13 wyleczeniach w ciągu ostatniej doby, poprzedni – tylko o 8. W sumie w całej Małopolsce wyzdrowiało do tej pory 259 osób.

Na szczęćie przez ostatnie 24 godziny nie odnotowano żadnego zgonu z powodu COVID-19. Liczba ofiar śmiertelnych epidemii w Małopolsce to wciąż 31.

GS

Koronawirus. Najbardziej uciążliwe ograniczenia. Które powinny być zniesione najszybciej. Sprawdź wyniki sondażu

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca