Koronawirus w Małopolsce. 7 kolejnych ofiar śmiertelnych. I znowu więcej nowych zakażeń

Musisz przeczytać

Fatalne dane o koronawirusie w Małopolsce. W ciągu ostatniej doby w naszym regionie z powodu COVID-19 zmarło 7 osób. Potwierdzono aż 133 nowe zakażenia.

Kolejna doba przynosi złe wiadomości dotyczące epidemii koronawirusa w Małopolsce. W ciągu ostatniej doby zmarło 7 zakażonych osób. Liczba ofiar śmiertelnych od początku epidemii wzrosła więc w naszym województwie do 61. Kolejne ofiary śmiertelne w Małopolsce to 2 kobiety i 5 mężczyzn, w wieku od 59 do 91 lat. To mieszkańcy powiatów: limanowskiego, krakowskiego, nowosądeckiego, miasta Nowy Sącz (po 1 osobie), powiatu bocheńskiego (3 osoby). Jedna osoba przebywała w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu, pozostałe 6 osób przebywało w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.

W ciągu ostatnich 24 godzin w Małopolsce potwierdzono 133 nowe zakażenia koronawirusem. Liczby wykrytych przypadków COVID-19 wzrosła do 3458. Co ważniejsze – obecnie liczba chorych Małopolan (z aktywnym koronawirusem) jest większe niż liczba wyleczonych. Mamy w Małopolsce 1724 chorych na COVID-19, a pozbyło się go do tej pory 1668. Więcej chorych niż wyleczonych nie było w Małopolsce od wielu tygodni.

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 133 Małopolan. To 56 kobiet i 77 mężczyzn, w wieku od 1 miesiąca do 89 lat. To mieszkańcy powiatu nowosądeckiego (49 osób), miasta Nowy Sącz (18 osób), powiatów oświęcimskiego, wadowickiego i miasta Kraków (po 9 osób), powiatu tatrzańskiego (7 osób), powiatu tarnowskiego (6 osób), powiatu nowotarskiego (5 osób), gorlickiego, myślenickiego (po 4 osoby), chrzanowskiego, krakowskiego, suskiego (po 3 osoby) oraz powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, wielickiego i miasta Tarnów (po 1 osobie).

Tylko w powiecie nowosądeckim liczba zakażeń koronawirusem wzrosła ostatniej doby z 562 do 611, a w Nowym Sączu – ze 159 do 177. W Krakowie przez ostatnie 24 godziny potwierdzono 9 przypadków COVID-19.

GS

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca