Koronawirus w Małopolsce. Tylko jedno nowe zakażenie, 23 wyleczenia

Fot. Pixabay

Przez ostatnie 24 godziny w Małopolsce potwierdzono tylko jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem. Za to do wyleczonych doliczono aż 23 Małopolan.

To już kolejny dzień, kiedy epidemia koronawiursa w Małopolsce jest w odwrocie. W ciągu ostatniej doby potwierdzono w naszym województwie tylko jeden nowy przypadek zakażenia – u 3-letniej dziewczynki z powiatu suskiego, która aktualnie przebywa w izolacji. A z drugiej strony odnotowano 23 wyleczenia.

Od początku epidemii w Małopolsce koronawirusa wykryto u 1180 osób, ale aktywny COVID-19 jest już tylko u 349. Wyleczono 786 Małopolan, 45 osób zakażonych zmarło (w przypadku 5 zgonów przyczyną śmierci nie był koronawirus).

W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie przebywa jeszcze 47 chorych, jeden leży w szpitalu w Raciborzu i jeszcze jeden w Tychach. W izolacji jest 300 Małopolan z dodatnim wynikiem testu na koronawirusa.

Oprócz tego pod nadzorem sanitarnym i w kwarantannie przebywa 4531 Małopolan. Przez ostatnie 24 godziny z tego rygoru zwolniono 213 osób.

GS

Zobacz także