Koronawirus. Wojewoda zwiększa liczbę łóżek covidowych i karetek

Wojewoda Łukasz Kmita zwiększa liczbę łózek covidowych w małopolskich szpitalach. Zdecydował też o zwiększeniu liczby karetek. Wojewoda przedstawił plan zwiększania liczby łózek covidowych w szpitalach. Sytuacja jest coraz trudniejsza, a w najbliższych tygodniach zakażeń koronawirusem będzie jeszcze przybywać.

Plan zwiększania liczby łóżek covidowych w Małopolsce

Zdjęcie 1 z 19

Między 4 a 11 listopada w małopolskich szpitalach przybyło ponad 300 chorych na koronarwisa. 4 listopada pod respiratorem leżało 50 osób, dziś – ponad 70 – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita argumentując swoje decyzje o poszerzeniu bazy łóżek covidowych w krakowskich i małopolskich szpitalach. Wojewoda przyznaje, że pandemia koronawirusa się rozpędza, do końca listopada liczba zakażeń na pewno będzie rosła. Stąd konieczność zabezpieczenia dodatkowych łóżek w szpitalach dla chorych na koronawirusa. Decyzje w tej sprawie wojewoda ogłosił w piątek, 12 listopada 2021 na konferencji prasowej.

Już w listopadzie zwiększono liczbę łózek covidowych w Małopolsce o 350, w ciągu ostatnich 20 dni ich liczbę podwojono. Od 10 listopada do 19 listopada liczba takich łóżek wzrośnie o ponad 800. Docelowo w Małopolsce ma być 2277 szpitalnych łóżek covidowych. – Mam nadzieje, że to wystarczy – mówi Łukasz Kmita.

Tylko wczoraj zwiększono liczbę łóżek w szpitalach w Małopolsce o 50, dziś o kolejne 70. Najwięcej – 25 przybyło ich w szpitalu Żeromskiego. 15 listopada w szpitalu Narutowicza przybędzie 45.

Od 17 listopada do końca grudnia na terenie Małopolski zostanie uruchomionych dodatkowych 16 zespołów ratownictwa medycznego. – To powinno sprawić, że nie dojdzie do sytuacji, kiedy zabraknie dla kogoś karetki – podkreśla wojewoda. Najwięcej nowych ambulansów pojawi się w rejonie podkarpackim – 9. W samym Krakowie będzie to 7 dodatkowych karetek.

Najnowsze

Co w Krakowie