Skrytka w podłodze, a w niej – złodziej rowerów

Rower staje się coraz popularniejszym środkiem transportu. Zauważyli to także złodzieje, którzy kradną jednoślady na potęgę. Policjanci zatrzymali trzech takich delikwentów. Jednego znaleźli w specjalnie skonstruowanej skrytce pod podłogą w jednym z mieszkań w Krakowie. Złodzieje kradli rowery w Krakowie, przerabiali je i sprzedawali takie jednoślady nawet za granicą.

Jak informują policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie, stróże prawa zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże rowerów oraz podkaszarki. Jeden z zatrzymanych ukrywał się przed kryminalnymi w specjalnie skonstruowanej skrytce pod podłogą. Funkcjonariusze odzyskali 7 skradzionych jednośladów.

W ostatnich tygodniach w Krakowie, m.in. w rejonie Podgórza doszło do kilku kradzieży rowerów. Jednoślady ginęły m.in. po włamaniach do komórek lokatorskich.
Policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie wytypowali osoby mogące stać za tym przestępczym procederem. Kryminalni pojechali do miejsc, gdzie mogli przebywać poszukiwani.

Pierwszy z nich, 38-latek, został zatrzymany już miesiąc temu, 9 maja 2022 roku, w okolicach Stradomia. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli u mężczyzny biały proszek, który po przebadaniu za pomocą testera narkotykowego okazał się być amfetaminą.
19 maja 2022 roku funkcjonariusze z „piątki” pojechali aż do Wrocławia, gdzie zatrzymali 44-latka. Według informacji uzyskanych przez śledczych mężczyzna miał przyjeżdżać do Krakowa, aby tu kraść rowery. Złodziej został przewieziony do komisariatu przy ul. Zamoyskiego w Krakowie.
25 maja 2022 roku policjanci dotarli do jednego z mieszkań w rejonie ul. Wesołej w Krakowie. Jak ustalili, miał tam przebywać trzeci z rabusiów. Kiedy funkcjonariusze dotarli pod wskazany adres, osoby przebywające w mieszkaniu zapewniały ich, że poszukiwany mężczyzna jest nieobecny. Policjanci zanim opuścili budynek, dokładnie przyjrzeli się wszystkim pomieszczeniom. W jednym zauważyli rozrzucone opony oraz niedbale zawinięty dywan. Kiedy kryminalni zajrzeli pod dywan, zauważyli…skrytkę w podłodze, a w niej ukrytego 48-latka. Ponadto w mieszkaniu policjanci znaleźli 7 rowerów, które – jak się okazało – pochodziły z kradzieży. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie przewieziony do Komisariatu Policji V w Krakowie.

Policjanci ustalili, że 48-latek, jego 38-letni kompan oraz 44-letni wrocławianin kradli rowery, następnie przerabiali je i sprzedawali w kraju lub za granicą. Mężczyźni podejrzewani są także o włamanie do piwnicy w jednym z bloków, z której ukradli rower oraz podkaszarkę – przedmioty o łącznej wartości 12 tys. złotych.
Złodziejskie trio odpowie za kradzieże oraz kradzieże z włamaniem, za co grozi im kara do 10 lat więzienia. Ponadto 38-latek odpowie także za posiadanie substancji psychotropowej. – Ponieważ wszyscy mężczyźni działali w warunkach recydywy, wymiar kary może być wyższy – zastrzegają policjanci.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie