Tankował na stacjach benzynowych i nie płacił. Kradł też inne rzeczy

Musisz przeczytać

Policjanci z Komisariatu Policji w Niepołomicach zatrzymali podejrzanego o serię kradzieży paliwa oraz artykułów spożywczych i przemysłowych. Do ostatniej kradzieży doszło na stacji benzynowej w gminie Kłaj.

16 listopada 2021 roku dyżurny Komisariatu Policji w Niepołomicach otrzymał zgłoszenie, że na jednej ze stacji paliw w gminie Kłaj mężczyzna zatankował paliwo do kanistrów na kwotę ok. 200 złotych, po czym odjechał, nie płacąc rachunku. Mundurowi ustalili, że sprawca kradzieży w czasie tankowania kanistrów pozostawił swój samochód na drodze technicznej, poza terenem stacji, skąd odjechał zaraz po dokonanej kradzieży.

Bardzo szybko stało się jasne, że mężczyzna ten jest odpowiedzialny za serię wcześniejszych kradzieży, które miały miejsce od początku listopada. Poza paliwem ze sklepiku na stacji paliw znikały także artykuły spożywcze oraz inne przedmioty (m.in. oleje, linka holowniczą, kable rozruchowe, klucze imbusowe). Łączna wartość strat to ponad 2 tys złotych.

Funkcjonariusze ustalili tożsamość podejrzewanego i jeszcze tego samego dnia, co ostatnia kradzież, zatrzymali 24 letniego mieszkańca gminy Kłaj. 17 listopada podejrzanemu przedstawiono 4 zarzuty przestępstwa kradzieży. 24- latek przyznał się do wszystkich zarzutów. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca