Kraków. Locha dzika i jej młode zostały odłowione [zdjęcia, video]

Rodzina dzików, która pojawiła się w rejonie ul. Zdunów, została odłowiona przez Straż Miejską. Agresywna locha atakowała wcześniej przechodniów.

Od kilku dni furorę w internecie robi filmik, na którym widać, jak dzik atakuje kobietę spacerująca z psem. Do groźnie wyglądającej sytuacji doszło w na łąkach w okolicach ulic Zdunów i Obozowej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Zgłoszenie dotyczące spacerujących po okolicznym zagajniku dzików wpłynęło do dyżurnego straży miejskiej w piątek w samo południe. – Zgłaszający prosił o pomoc, ze względu na agresywną lochę, która miała w ostatnim czasie pojawiać się w okolicy i atakować ludzi – opowiadają strażnicy.

Cała rodzina dzików odłowiona - akcja Straży Miejskiej

Zdjęcie 1 z 18

(fot. Straż Miejska w Krakowie)

Wysłani na miejsce funkcjonariusze SM od razu zlokalizowali dorosłego dzika, a o tym, gdzie znajduje się legowisko z młodymi, dowiedzieli się od zaangażowanych w sprawę mieszkańców. Przez blisko 5 godzin strażnicy zabezpieczali teren, dbając o to, aby nikomu nic się nie stało. Poinformowali osoby znajdujące się w pobliżu o zagrożeniu, a następnie wezwali na miejsce specjalistów, zajmujących się dziką zwierzyną w mieście.

– W piątek, około 15.40 na miejscu pojawił się lekarz weterynarii. Całą rodzinę udało się odłowić. Zwierzęta zostały przewiezione w bezpieczne miejsce – podsumowują miejscy strażnicy.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie