Kraków. Brutalny atak maczetą. Policja szuka sprawców

Jak dowiedziała się redakcja KRKNews.pl, 18 czerwca przy ulicy Ugorek dwóch mężczyzn zaatakowało przechodnia, używając niebezpiecznych przedmiotów, w tym prawdopodobnie maczety. Napastnik uciekł, jednak po policyjnej obławie został wieczorem ujęty przez funkcjonariuszy.

Zdarzenie miało miejsce w godzinach popołudniowych, kiedy to dwóch napastników zaatakowało trzeciego mężczyznę. Jak wynika z relacji świadków, pokrzywdzony został ugodzony w głowę. Krwawiącemu mężczyźnie natychmiast pomocy udzielili mieszkańcy okolicznych bloków. Dzięki ich szybkiej reakcji i wezwaniu pogotowia ratunkowego, mężczyzna z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany na Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Jak ustaliła policja  do zdarzenia doszło, gdy jadący rowerzysta potrącił psa spacerującej pary. Właściciel psa zwrócił uwagę rowerzyście. Pomiędzy mężczyznami doszło do sprzeczki. W pewnym momencie rowerzysta rozpylił gaz w kierunku mężczyzny a następnie uderzył do kilkakrotnie ostrym narzędziem, po czym uciekł – informuje policja.

Po ustaleniu tożsamości mężczyzny udano się do miejsca jego zamieszkania. Tam jak podaje policja po dotarciu funkcjonariuszy mężczyzna zabarykadował się w mieszkaniu.

Z uwagi na to, że był bardzo pobudzony i komunikaty prasowe mogły wywołać u niego agresję przeciwko sobie policja nie informowała mediów o bieżących działaniach. Na miejscu pojawili się natomiast policyjni negocjatorzy, policjanci OPP jak również policyjni kontrterroryści. Blok został otoczony funkcjonariuszami. Gdy policjanci szturmowali drzwi do mieszkania sprawcy, ten z nożem wyskoczył z mieszkania przez okno (parter). Tam został obezwładniony przez funkcjonariuszy i zatrzymany – informuje podinsp. Katarzyna Cisło rzecznik prasowy KWP w Krakowie.

 

Najnowsze

Co w Krakowie