Kraków demontuje stacje naprawy rowerów

Trwa demontaż  popularnych stacji napraw rowerów. Decyzją Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie ponad 20 takich urządzeń zostało już zdemontowanych. Do końca tego miesiąca z krakowskich ulic znikną wszystkie stacje. To 60 sztuk. ZTP tłumaczy, że stacje trafią do konserwacji i renowacji, zgodnie z zaleceniami producenta.

Obecnie na miejscu stacji pojawiły się tabliczki informacyjne z zapewnieniem: „Jestem w remoncie, wrócę na wiosnę.”. Powodem takie decyzji jest konieczność wykonania przeglądu stacji. –  Połowa stacji – z 60, które są dostępne obecnie na mieście – zostanie zdemontowana już za kilka dni. Pozostałe trafią w ręce naszych serwisantów pod koniec miesiąca. Przejdą one gruntowny przegląd, zostaną odnowione, by w nowym roku znów mogły służyć miłośnikom jednośladów w Krakowie – wyjaśnia miejska jednostka 

fot. ZTP w Krakowie

Jednocześnie ZZT obiecuje się, że stacje zostaną ponownie udostępnione użytkownikom na początku przyszłego roku –  Wszystkie stacje, gotowe Wam znowu bezawaryjnie długo służyć, wrócą najszybciej jak tylko się da – na wiosnę – deklaruje ZTP.

Samoobsługowe stacje naprawy rowerów pojawiły się w Krakowie w 2014 roku. Na wyposażeniu stacji są: wkrętak, zestaw kluczy imbusowych, klucz płaski, klucz nastawny, łyżka do opon, pompka i szczypce. W takiej stacji rowerzysta może dokonać drobnych napraw, wyregulować hamulce, napompować lub wymienić koło czy załatać dętkę. Można też można pobrać na komórkę lub tablet instrukcję obsługi stacji.

Patrycja Bliska 

2 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie