W takim rankingu naszego miasta jeszcze nie było… Podobno to powód do dumy

Lepsze jest tylko Las Vegas. Nie – nie chodzi o hazard. Kraków zajął drugie miejsce w światowym rankingu „The 2022 thrifting report”! Czego dotyczy to zestawienie?  To lista najlepszych miejsc na świecie… do zakupów odzieży w second handach i vintage shopach.

W tym zestawieniu najlepsze jest Las Vegas. Potem jest Kraków, a za nim Portland. Uzasadnienie dla tak wysokiej pozycji Krakowa? „Drugie miejsce zajmuje południowopolskie miasto, z dobrze prosperującą sceną sklepów z używanymi rzeczami i vintage. Te sklepy z używaną odzieżą, pełne ukrytych klejnotów, są szczególnie popularne, ponieważ ich starannie dobrany asortyment sprawia, że ​​bardzo łatwo można znaleźć rzadkie ubrania vintage lub markowe w naprawdę niskich cenach” – twierdzą autorzy raportu „The 2022 thrifting report”.

Wielu osobom sklepy z używaną odzieżą kojarzą się raczej z biedą i brakiem zamożności mieszkańców. Tymczasem portal elle.pl, który informuje o nietypowym rankingu, przedstawia go jako „kolejny sukces polskiej branży modowej”. Tworząc ranking jego autorzy brali pod uwagę m.in. liczbę sklepów z używaną odzieżą i ceny tej odzieży. Miłośnicy zakupów w second handach i na pchlich targach zapewne ucieszą się z faktu, że pod Wawelem jest tak dobrze pod tym względem. Zapewne nie zabraknie nie opinii, że Kraków to miasto lumpeksów.

(red)

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie