Kraków dzieli wielką kasę. Dziś ostatni dzień!

To już końcowe odliczanie! Każdy kto je przeoczy, będzie żałował aż do następnego roku. Sobota 30 czerwca to ostatni dzień decydowania o losach projektów z Budżetu Obywatelskiego. Głos można oddać także przez internet!

Gdybyśmy mieli wymieniać, ile zmieniło się w Krakowie dzięki Budżetowi Obywatelskiemu, to… szkoda byłoby nam Waszego czasu, który możecie poświęcić właśnie na zagłosowanie.

Parki, pikniki, chodniki

W skrócie: pamiętamy szereg bibliotek, które zostały odnowione, a ich zbiory otrzymały mocny zastrzyk najnowszej literatury. Potrafimy wskazać też wiele parków i skwerów, które dzięki Budżetowi Obywatelskiemu odżyły, zmieniły się nie do poznania, a w połączeniu z siłowniami i placami zabaw, zyskały także nową funkcjonalność.

Są także setki samotnych seniorów, którzy dzięki specjalnemu programowi czują się dużo bezpieczniej – dotykają tylko przycisk i gotowe – pomoc wezwana. Albo tacy, dla których jesień życia nie oznacza siedzenia w czterech ścianach, za to dzięki Budżetowi Obywatelskiemu mogą się spotykać i aktywizować.

Na pieniądzach rozdzielnych przez mieszkańców zyskują też dzieciaki, które poprzez głosy dorosłych mają zapewnione darmowe lekcje angielskiego, udział w programie uczącym udzielania pierwszej pomocy, czy piknikach, które integrują całe osiedla.

Do tego wiele remontów, napraw chodników, ścieżek rowerowych, czy innej infrastruktury. A to wszystko za cenę… oddania głosu, na co jutro będzie już zdecydowanie za późno, bo głosowanie kończy się już dziś.

Klik, klik, klik i gotowe!

Zasada jest prosta – głosujesz na trzy projekty dzielnicowe i trzy ogólnomiejskie. Możesz to zrobić tradycyjnie (lista lokali jest TUTAJ), ale możesz też dużo szybciej, czyli przez internet (TUTAJ).

Rejestrujesz się, głosujesz, potwierdzasz i gotowe! Prostsze niż zrobienie zakupów przez internet czy nawet założenie skrzynki pocztowej. Tak proste, że prostsze być już nie może. Klik, klik, klik i jesteś bliżej zrealizowania projektu, który według Ciebie najbardziej przyda się dzielnicy i całemu Krakowowi.

– To fajna inicjatywa, bo sama decyduję, czego brakuje mi w najbliższym otoczeniu. Dziwnie bym się czuła, gdyby projektowi, na którym mi zależy, zabrakło kilku głosów, w tym moich. Szczególnie, że zajmuje to dosłownie chwilę – przyznaje Marta, która od czasu wprowadzenia głosowania przez internet, co roku oddaje glos na projekty w Budżecie Obywatelskim.

Sobota to ostatni dzwonek na zagłosowanie, bo równo o północy system przestaje przyjmować głosy. Czasu został więc niewiele…

Koniec marudzenia! Można zmienić Kraków w 5 minut, nawet sprzed komputera

Najnowsze

Co w Krakowie