Kraków idzie w elektryki. Zanosi się na kolejny zakup

MPK SA w Krakowie ogłosiło kolejny w tym roku przetarg na zakup autobusów elektrycznych. Tym razem do Krakowa mogą trafić 22 autobusy zeroemisyjne.

„Postępowanie przetargowe jest podzielone na dwa zadania, pierwsze zakłada zakup 4 autobusów o długości 12 metrów (z opcją zamówienia kolejnych trzech), a drugie dotyczy zamówienia 18 autobusów przegubowych (z opcją zamówienia kolejnych trzech). Firmy zainteresowane złożeniem ofert mają na to czas do 24 czerwca” – podaje MPK.

Spółka stara się o uzyskanie dofinansowania zakupu tych pojazdów z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 (bez pozyskania tych środków postępowanie przetargowe może zostać unieważnione).

Wszystkie zamawiane autobusy elektryczne będą niskopodłogowe i wyposażone w klimatyzację, wydzieloną przestrzeń oraz platformę dla osób poruszających się na wózkach, monitoring i porty USB do ładowania smartfonów. Każdy pojazd będzie miał możliwość ładowania przez wtyczkę oraz przez pantograf, który umożliwi ładowanie szybkie oraz wolne. Warto podkreślić, że wszystkie systemy i urządzenia funkcjonujące w autobusie, w tym ogrzewanie, będą zasilane wyłącznie energią elektryczną.

jk

 

Najnowsze

Co w Krakowie