Kraków, jakiego nie znamy, czyli książka „Koniec świata na mojej ulicy”

Wkrótce ukaże się książka Jakuba Ciećkiewicza „Koniec świata na mojej ulicy”. To zbiór poetyckiej prozy o Krakowie, z artystycznymi zdjęciami miasta, jakiego dziś już nie znamy. To opowieść głównie o Olszy, gdzie do dziś mieszka autor książki – krakowski dziennikarz, fotograf, reporter, taksówkarz, poeta, astrolog i podróżnik.

Na książkę czekają szczególnie ci, którzy dołożyli swoje trzy grosze do jej wydania. Jakub Ciećkiewicz prowadził bowiem zbiórkę na portalu „Polak potrafi”. I dzięki niej „Koniec świata na mojej ulicy” wkrótce będą mogli kupić ci, którzy chcą poznać „mitologię dzieciństwa, baśniowe miniaturki o dużym ładunku emocjonalnym poświęcone Olszy i innym zakątkom Krakowa”. Autorowi już udało się zebrać pozytywne recenzje

Adam Ziemianin: „Koniec świata na mojej ulicy” Jakuba Ciećkiewicza wciąga jak dobre wino, że aż pić się chce. Lektura tej prozy poetyckiej to prawdziwa uczta duchowa. Mieni się pełną paletą odcieni: bogatą wyobraźnią, jędrnym językiem i humorem najwyższej próby. To co Ciećkiewicz wydobył z zakamarków rodzinnego domu i jak trafnie i przekornie przedstawił jego domowników jest godne podziwu. Galeria sąsiadów, miejscowych dziwaków i wszelkich typów „spod ciemnej gwiazdy” nie tylko tych z Olszy, to też majstersztyk Jakuba. I niepowtarzalny klimat! Warto zanurzyć się w ten świat. Gorąco polecam.

Józef Baran: „Największym walorem tej znakomitej prozo-poezji jest jej świeży, jędrny język, oryginalna metaforyka, niezwykła ekspresyjność, a także swoista rytmika i obrazowość. Humor miesza się z nostalgią, dramatyzm z komizmem…”

Na pierwsze spotkanie promocyjne w internecie Jakub Ciećkiewicz zaprasza na 22 października o 18.00 (Biblioteka Kraków, Salon Literacki).

(GS)

Najnowsze

Co w Krakowie