Kraków. Kierowcy skarżą się na krótkie zielone światło na skrzyżowaniu.”To powoduje korki” (ZDJĘCIA)

Problemy kierowców na skrzyżowaniu Łagiewnicka – Kobierzyńska w Krakowie
Niedziela, godzina 16, okolice Ruczaju. Ruch, jak to w niedzielę, jest umiarkowany, tymczasem w okolicach skrzyżowania kierowcy stoją w korku. Jak to możliwe?

Wczoraj na skrzyżowaniu ulic Łagiewnickiej i Kobierzyńskiej doszło do poważnych utrudnień w ruchu drogowym. Problemy te dotyczyły szczególnie kierowców chcących skręcić w lewo. Z informacji przekazanych nam przez Czytelników wynika, że sygnalizacja świetlna dla skrętu w lewo działała bardzo krótko, co doprowadziło do powstania długiego zatoru.

„Światła zielone do lewoskrętu na zjeździe z Łagiewnickiej w stronę Kobierzyńskiej palą się krótko i chaotycznie” – pisze nasz Czytelnik. „Czasem zielone trwa kilkanaście sekund, najdłużej naliczyłem 12, a czasem tylko kilka. Czas oczekiwania do skrętu jest bardzo długi, światła mogą irytować kierowców, dlatego część z nich nie czeka w korku  i postanawia jechać na wprost” – dodaje Czytelnik i na dowód przesyła zdjęcia.

Rzeczywiście, widać na nich, że niektórzy kierowcy nie wytrzymywali stania i wyjeżdżali z kolejki. Woleli poszukać możliwości skrętu na następnym skrzyżowaniu.

 

To nie był jedyny sygnał od Czytelników, jaki otrzymaliśmy wczoraj na naszą redakcyjną skrzynkę. Kierowcy skarżyli się, że światła na tym skrzyżowaniu są źle ustawione. Konieczność stania przez kilka cykli świetlnych, zanim można było ruszyć, spowodowała powstanie korka, który sięgał aż do wylotu tuneli Trasy Łagiewnickiej.

W tej sprawie redakcja KRKNews.pl wysłała pytania do Miejskiego Inżyniera Ruchu oraz Zarządu Dróg Miasta Krakowa. Pytamy, czy w niedzielę doszło do awarii świateł oraz czy jednostki znają problem? Odpowiedzi opublikujemy natychmiast po ich otrzymaniu.

Nie będzie odcinkowego pomiaru prędkości w tunelach Trasy Łagiewnickiej

Najnowsze

Co w Krakowie