Koniec z płatną komunikacja miejską dla uczniów w wakacje? Ruch prezydenta Miszalskiego

Uczniowie szkół podstawowych będą mogli bezpłatnie jeździć komunikacją miejską również w wakacje. O wprowadzeniu bezpłatnych przejazdów prezydent Krakowa Aleksander Miszalski poinformował w Dzień Dziecka, w mediach społecznościowych.

Władze Krakowa już kilka lat temu wprowadziły możliwość bezpłatnego korzystania z komunikacji publicznej przez uczniów z wyjątkiem okresu wakacyjnego.  Zgodnie z uchwałą rady miejskiej w Krakowie z 2016 r. (aktualizowanej rok później), uczniowie krakowskich szkół podstawowych mogą bezpłatnie korzystać z komunikacji publicznej od 1 września do 30 czerwca. Podstawą do bezpłatnego przejazdu jest okazanie legitymacji szkolnej szkoły podstawowej zlokalizowanej w Krakowie.

W wakacje, od 1 lipca do 31 sierpnia – uczniowie podczas przejazdów komunikacją miejską musieli mieć ważny bilet ulgowy oraz legitymację szkolną, poświadczającą uprawnienie do posiadania ulgi. 

Teraz ma się to zmienić. Projekt uchwały w tej sprawie jeszcze w czerwcu trafi pod obrady Rady Miasta Krakowa, tak, by przepisy zaczęły obowiązywać od lipca.

 – Dzień Dziecka nie musi trwać tylko jeden dzień. Wszystkim młodym krakowiankom i krakowianom składam najlepsze życzenia z okazji Waszego święta. Mnóstwa uśmiechu, beztroski i wyłącznie pogodnych dni! A dziś dla wszystkich uczniów w Krakowie i ich rodziców mam mały prezent. Złożę projekt uchwały wprowadzający darmową komunikację miejską dla uczniów krakowskich szkół w czasie wakacji – przekazał prezydent Krakowa Aleksander Miszalski. 

 

Najnowsze

Co w Krakowie