Kraków miastem przyjaznym gościom?

Kraków przyjazny gościom – to temat trzeciej już debaty z cyklu „Kraków dla Pokoleń”, która odbędzie się w czwartek, 29 września, o godzinie 18.00 w Dworku Białoprądnickim. – Tym razem chcemy poznać opinie mieszkańców w zakresie gościnności i otwartości Krakowa dla naszych rodzin, mieszkańców okolicznych gmin, studentów czy turystów – zapowiadają organizatorzy.

Podczas spotkania poruszone zostaną takie kwestie jak: jaki Kraków zobaczą nasi goście za kilkadziesiąt lat, jak nas opiszą i jak opowiedzą o nas znajomym, czy jesteśmy w stanie żyć bez turystów, czy kolejne 10 milionów odwiedzających rocznie całkowicie zakorkuje nasze miasto, jaką ofertę turystyczną rozwijać i co za tym idzie, jakiego turystę chcemy gościć, jak traktować mieszkańców ościennych gmin, czy walczyć o zameldowanie wszystkich, którzy tu mieszkają, a związani są z innymi ośrodkami, czy miasto winno przygotowywać infrastrukturę dla studentów, co studenci dają miastu itp.

W moderowanym spotkaniu głos zabiorą: Andrzej Kulig, Zastępca Prezydenta ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta; ks. Andrzej Augustyński, Przewodniczący Stowarzyszenia SIEMACHA; Julien Hallier, Destination Poland, CEO, Rafał Romanowski, Redaktor Naczelny WhatsUP? Magazine; Andrew Hallam, Sekretarz Generalny ASPIRE; Tomasz Schimscheiner, Aktor.

Projekt „Kraków dla Pokoleń” skierowany jest do wszystkich krakowian, bez względu na adres zameldowania, wiek czy status społeczny i jest odpowiedzią na wizję miasta Juliusza Lea, który był gospodarzem Krakowa w latach 1904–1918. To jemu zawdzięczamy hasło „Wielkiego Krakowa”. Podczas prezydenckiej kadencji Juliusza Lea uregulowano wiele spraw związanych z gospodarką komunalną w tym z transportem, kanalizacją, wodociągami.  Decyzje Lea zaważyły nie tylko na czasach mu współczesnych, ale sięgają naszych czasów. Projekt ma trafić do wszystkich mieszkańców zainteresowanych rozmową o kierunkach rozwoju miasta. Wypowiedzieć się w tym temacie można zarówno w internecie, jak i podczas spotkań.

Kolejne debaty odbędą się:

  • 6 października – NCK – „Kraków dla naszych dzieci”
  • 13 października – Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, sala Fontany – podsumowanie.

Więcej informacji o projekcie „Kraków dla Pokoleń” oraz relacje z dotychczasowych debat można znaleźć na profilu facebookowym Debaty Kraków dla Pokoleń, a także na www.krakowdlapokolen.pl.

(ip)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie