Kraków. Miszalski z poparciem kobiet z różnych komitetów wyborczych (ZDJĘCIA)

 – Aleksander Miszalski sprawi, że Kraków będzie miastem bardziej przyjaznym dla kobiet – mówią mieszkanki Krakowa, które popierają go w drugiej turze wyborów prezydenckich. Wśród nich są nie tylko przedstawicielki Koalicji Obywatelskiej, ale także krakowianki popierające w pierwszej turze innych kandydatów oraz kandydujące z ich list do samorządu. – Zobowiązuję się, że będę kobiet słuchać i te wszystkie postulaty będę realizował – zapewnił Miszalski. 

Podczas konferencji prasowej na skwerze Praw Kobiet w Krakowie Miszalskiego rekomendowały przedstawicielki startujące do rady miasta z konkurencyjnych list Andrzeja Kuliga – Urszula Majcher-Legawiec, Iwona Sewiło i Agnieszka Żołądź, list Rafała Komarewicza – Marta Burzyńska. Poparła go także Nina Sapa ubiegająca się o mandat radnej sejmiku z listy Trzeciej Drogi.

Posła KO rekomendowały też przedstawicielki komitetu Stanisława Mazura – Renata Kozłowska-Kustra i Anna Kornecka. W niedzielę swoje poparcie powtórzyły reprezentantki Nowej Lewicy – Joanna Hańderek, Joanna Lipińska-Piekarska i Monika Frenkiel – która od początku popiera kandydata KO w wyborach na prezydenta miasta.

Jak podkreślał Aleksander Miszalski, prezydent Krakowa musi zadbać o równość i dostępność dla miasta niezależnie od płci. – Należy jednak szczególnie uwzględnić sprawy, które są ważne dla kobiet. Od wielu lat mieszkanki Krakowa zgłaszają problemy, które wspólnie chcemy rozwiązać. Wiele z nich do tej pory nie mogło być rozwiązanych przez urzędującego prezydenta. Teraz stoimy przed historycznym momentem, gdy nasze pomysły będziemy wcielać życie – mówi Aleksander Miszalski i przypomina, że Koalicja Obywatelska posiada bezwzględną większość w Radzie Miasta Krakowa. Dzięki temu we współpracy z prezydentem może realnie wdrażać w życie program Aleksandra Miszalskiego.

Miszalski zobowiązał się do realizacji postulatów, które ułatwią życie kobietom w Krakowie. Chodzi m.in. o: bezpłatne żłobki; programy wsparcia kobiet przedsiębiorczych w formie szkoleń i doradztwa; powołanie w urzędzie miasta pełnomocnika ds. równego traktowania oraz pełnomocnika ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie; bezpieczeństwo w przewozach zamawianych przez aplikacje; całodobowy, darmowy gabinet ginekologiczny, w którym medycy nie będą objęci klauzulą sumienia; programy profilaktyki zdrowotnej, np. szczepienia przeciwko HPV, mammografia; budowa wind w blokach.

– Do tego jest jednak potrzebne zwycięstwo w drugiej turze wyborów. Z szerokim gronem mieszkanek Krakowa, wywodzących się z różnych środowisk, także politycznych, zachęcamy do głosowania na Aleksandra Miszalskiego. Są wśród nas sprawdzone i niezwykle zaangażowane kobiety – kandydatki w wyborach samorządowych, osoby zaangażowane w inicjatywy społeczne, działania społeczne, ekspertki w tematach związanych z edukacją, przedsiębiorczością czy zielenią miejską – mówi Katarzyna Matusik-Lipiec, posłanka na Sejm RP.

– Aktywność, pasja, chęć do działania i zaangażowanie kobiet są jednym z motorów napędowych Krakowa. Idziemy wspólnie, aby pracować dla Krakowa. Razem rzetelnie pracujemy nad konkretnym programem dla krakowianek i krakowian. Bardzo proszę wszystkie mieszkanki oraz mieszkańców Krakowa o głos w drugiej turze wyborów – zaapelował Aleksander Miszalski. 

Patrycja Bliska

Serca w sieci: Jak utrzymać płomień w związku na odległość

 

Najnowsze

Co w Krakowie