Kraków. Na jednym z osiedli powstała Prywatna Strefa Płatnego Parkowania

Musisz przeczytać

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Czyżyny” wprowadziła pierwsza w Krakowie prywatną Strefę Płatnego Parkowania. Strefa działa od wczoraj i jest niezależna od miejskiej strefy ustalanej przez Zarząd Transportu Publicznego. Uzasadnieniem do powstania strefy był  konflikt z sąsiednim osiedlem, którego mieszkańcy zostawiali tam samochody. 

Od wczoraj w Czyżynach działa strefa płatnego parkowania. Stworzyła ją spółdzielnia mieszkaniowa „Czyżyny” celem ochrony miejsc postojowych pomiędzy osiedlami Dywizjonu 303 oraz Orlińskiego. Powodem miał być problem z parkowaniem mieszkańców osiedla Dywizjonu 303 na swoim osiedlu. Kiedy w pobliżu powstało wielkie osiedle Avia, jego mieszkańcy zaczęli zostawiać swoje samochody na pobliskich osiedlach. Najwięcej właśnie na osiedlu Dywizjonu 303.

To rodziło konflikty dlatego władze spółdzielni mieszkaniowej „Czyżyny”  postanowiła wprowadzić prywatną strefę parkowania. Jak działa? Każdy mieszkaniec osiedla ma przypisany kod QR –  na jeden lokal można ich otrzymać maksymalnie dwa. Jeśli kierowca nie ma naklejonego kodu na szybie, a parkuje na osiedlu, to nakładana jest na niego kara w wysokości 250 złotych za dobę. Przestrzeganiem  przepisów zajmuje się firma zewnętrzna wynajęta przez spółdzielnie. 

A co z osobami, które przyjeżdżają do okolicznych sklepów lub w odwiedziny. Dla nich wyznaczono  darmowe miejsca postojowe przy ul. Pisarka i Włodarczyka. Łącznie to kilkaset miejsc.

 

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

33 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
33 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca