Kraków. Policjanci w porę znaleźli 20-latka

Nocne poszukiwania 20-latka zakończyły się szczęśliwie. Przemoczony i w złym stanie psychofizycznym został przekazany pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego, potem trafił do szpitala. Liczyła się każda minuta, bo zgłaszający zaginięcie twierdzili, że mężczyzna chce popełnić samobójstwo.

„6 września policjanci II kompanii Oddziału Prewencji Policji w Krakowie brali udział w poszukiwaniach dwudziestolatka, który według zgłoszenia znajomych chciał  dokonać próby samobójczej” – informuje krakowska policja. Poszukiwania miały szczęśliwy finał.

Policjanci pojechali na ul. Narvik w Podgórzu. W tym miejscu po raz ostatni widziany był młody mężczyzna. Według relacji zgłaszającej młody człowiek był w bardzo złej kondycji psychicznej, a wcześniej podejmował już próby samobójcze.

– Pora nocna i padający nieprzerwanie rzęsisty deszcz nie ułatwiał zadania. Wezwany na miejsce pies tropiący, mimo usilnych starań przewodnika nie podjął tropu. Policjanci przeszukali okoliczne osiedla, parki oraz skwery. Upływający nieubłaganie czas od momentu zgłoszenia i negatywny wynik poszukiwań w pobliżu miejsca, gdzie był widziany po raz ostatni, wymusił na dowodzącym decyzję o poszerzeniu rejonu działań. Zaangażowanie, wytrwałość i doświadczenie policjantów w takich działaniach skutkowało odnalezieniem mężczyzny w rejonie Borku Fałęckiego. Ok. godz. 0.30 przemoczony i w złym stanie psychofizycznym został przekazany pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego – relacjonują mundurowi.

Opis nocnej interwencji zbiegł się z obchodzonym 10 września Światowym Dniem Zapobiegania Samobójstwom. „Zdarzają się sytuacje, kiedy osobom wydaje się, że nie ma już wyjścia z problemów. Ważne, aby w sytuacji kryzysowej szukać pomocy i wsparcia. W każdym mieście znajduje się wiele instytucji, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Wsparcie można uzyskać również dzwoniąc na całodobową linię telefoniczną Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Krakowie ul. Radziwiłowska 8b 31-026 Kraków: Całodobowy numer: 12 421 92 82” – przypomina policja.

(red)
 

Zobacz także