Kraków pozyskał działki pod budowę Centrum Muzyki

Miasto w drodze darowizny pozyskała od Fundacji dla Realizacji Siedziby Capellae Cracoviensis prawo użytkowania wieczystego dwóch działek przekazanych na cele budowy Krakowskiego Centrum Muzyki.

W związku z budową Krakowskiego Centrum Muzyki w Cichym Kąciku Fundacja dla Realizacji Siedziby Capellae Cracoviensis przekazała miastu prawo do użytkowania wieczystego dwóch działek o łącznej powierzchni 0,2341 ha.

„Umowę darowizny podpisali prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i przedstawiciele fundacji: prezes Stanisław Krawczyński oraz Teresa Bogna Gałońska i Zygmunt Magiera. Przekazane działki zostaną włączone w trzyhektarową powierzchnię kompleksu Krakowskiego Centrum Muzyki – inwestycji składającej się z obiektów muzycznych wraz z parkingiem i zagospodarowanym terenem parkowym, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy” – czytamy na stronie miasta.

W Cichym Kąciku powstanie nowoczesna sala koncertowa z widownią na 1000 miejsc, wyposażona w scenę dla 120 muzyków i balkon mogący pomieścić 80-osobowy chór, aula na 300 osób, wielofunkcyjne sale prób, garderoby oraz biura miejskich orkiestr. W obiekcie zostaną wykorzystane najlepsze światowe rozwiązania urbanistyczne, architektoniczne, akustyczne i funkcjonalne. Będzie to siedziba Capelli Cracoviensis i Sinfonietty Cracovii, znajdzie się tam także przestrzeń na działania Fundacji.

Przypomnijmy, że premier Mateusz Morawiecki zadeklarował wsparcie rządu dla inwestycji.

Najnowsze

Co w Krakowie