SENSACJA. Aleksander Miszalski zwycięża w pierwszej turze wyborów. Drugi jest Gibała

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Faworyt przedwyborczy sondaży Łukasz Gibała zdobył tylko 28,4 proc. poparcia. Wyprzedził go Aleksander Miszalski z Platformy Obywatelskiej – 39,4 proc. Na trzecim miejscu znalazł się Łukasz Kmita (Prawo i Sprawiedliwość) 14,7 proc. Tak wygląda pierwsza trójka w wyścigu o fotel prezydenta Krakowa według sondażu exit poll. 

 – Zrealizowaliśmy plan minimum jakim było dostanie się do drugiej tury. Teraz czeka nas wytężona praca, aby móc ostatecznie wygrać Kraków. Przed nami decydująca faza bitwy o Kraków. – mówił tuż po ogłoszeniu wyników Łukasz Gibała. Dodał, że rządy Miszalskiego oznaczają dla Krakowa kontynuację polityki betonowanie miasta.

Aleksander Miszalski podziękował swoim wyborcom.  – Dziękuję z całego serca. Chcę też podziękować wszystkim, którzy poszli na wybory, tym, którzy przyczynili się do tego wyniku. To sondaż, w związku z tym z pełną pokorą czekamy na oficjalne wyniki, ale jest bardzo dobrze – mówił do zebranych w sztabie wyborczym Aleksander Miszalski. 

Wyniki exit poll dla Krakowa:

Aleksander Miszalski  – 39,7 proc.

Łukasz Gibała  – 28,4 proc.

Łukasz Kmita – 14,7 proc.

Andrzej Kulig – 8,3 proc.

Konrad Berkowicz – 5,6 proc.

Rafał Komarewicz – 2,5 proc.

Adam Hareńczyk – 1,1 proc.

Najnowsze

Co w Krakowie