Kraków uznany za jedno z najpiękniejszych zimą miast w Europie

Kraków trzeci rok z rzędu został uznany za najlepszą destynacje do odwiedzenia zimą. Nasze miasta zostało doceniono m.in. za piękne zabytki, ciekawe atrakcje, liczbę niedrogich restauracji oraz koszt tygodniowego zakwaterowania w hotelu. 

Serwis discovercars.com co roku publikuje zestawienie „Najlepszych europejskich miast do odwiedzenia zimą”. Analitycy przyjrzeli się 10 europejskim stolicom i ocenili je w poszczególnych kategoriach, takich jak: liczba tanich restauracji, koszt wynajmu samochodu na tydzień, koszt tygodniowego pobytu w hotelu, koszt biletu lotniczego z Londynu oraz liczba atrakcji turystycznych i ich koszt.

Kraków uzyskał 38 punktów na możliwych 50.  Miasto królów polskich wyróżniono ze względu na popularne atrakcje takie jak Wawel, Muzeum Lotnictwa oraz Rynek Główny.  Kraków oferuje najtańsze zakwaterowanie w hotelu (ok. 2240 zł) oraz najmniejsze koszty wynajmu samochodu (ok. 508 zł). Polskie miasto pokonało m.in. Pragę, Berlin, Wiedeń i Kopenhagę.

Na drugim miejscu w rankingu uplasowała się czeska Praga. Zyskała tylko jeden punkt mniej od Krakowa, a doceniono ją m.in. za kultowe Stare Miasto, jarmark bożonarodzeniowy oraz zabytkowy kościół św. Mikołaja. W stolicy Czech znajduje się aż 1206 restauracji, idealnych na niewielki budżet. Tuż za Pragą znalazła się Bruksela z wynikiem 36 punktów. Stolica Belgii drugi rok z rzędu znalazła się na podium. Swoją wysoką notę zawdzięcza niskim kosztom lotu oraz największej atrakcji, czyli Wielkiemu Pałacowi, który można zwiedzić za darmo.

Patrycja Bliska 

Najnowsze

Co w Krakowie