„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Kraków wiceliderem miast w Polsce, po których poruszają się auta z najmniejszym przebiegiem

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Samochody zarejestrowane w Krakowie przejechały od chwili zakupu w salonie średnio 161 tys. km.

Eksperci rankomat.pl, bazując na deklaracjach kierowców korzystających z porównywarki OC, przygotowali listę największych 84. miast w Polsce, po których poruszają się auta z najmniejszym przebiegiem.

Przeciętny samochód, który porusza się po Krakowie, ma na liczniku 161 tys. km. W rezultacie to miasto znalazło się na 2. miejscu zestawienia. To bardzo dobry wynik również na tle województwa małopolskiego. Tarnów i Nowy Sącz, czyli inne małopolskie miasta uwzględnione w rankingu, zajęły odpowiednio 8. i 49. miejsce.

„Mimo że Kraków jest jednym z tych miast, po których poruszają się auta z najmniejszym przebiegiem, to krakowscy kierowcy muszą przygotować się na spory wydatek, gdy mowa o ubezpieczeniu OC. W III kwartale bieżącego roku zmotoryzowani krakowianie musieli przeznaczyć na ten cel średnio 744 zł. Z kolei średnia krajowa wynosiła 678 zł, a średnia dla województwa małopolskiego 633 zł” – czytamy w serwisie rankomat.pl.

– Kalkulując cenę ubezpieczenia OC, towarzystwa biorą pod uwagę wiele czynników, m.in. liczbę pojazdów, sieć dróg oraz statystyki wypadkowe. Wysokie ceny ubezpieczeń OC w Krakowie nie powinny specjalnie dziwić. Drogi w tym mieście wojewódzkim codziennie są przemierzane przez tysiące samochodów, a to z kolei oznacza podwyższone ryzyko wystąpienia kolizji lub wypadku – mówi Tomasz Kroplewski, Kierownik ds. Rozwoju Produktu rankomat.pl.

(ko)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca