Kraków wyróżniony. A zestawianie otwiera…

Kraków znalazł się na 22. miejscu rankingu portalu trivago.pl. Miasto zostało docenione za bardzo dobrą bazę hotelową. Wśród wyróżnionych w 2015 roku miast świata jest też Warszawa, Wrocław i Poznań. 

Najlepiej ocenianym polskim miastem, które zostało wyróżnione w globalnym rankingu trivago.pl okazał się być Kraków. Warszawa uplasowała się na 44. miejscu, Poznań na 73, a Wrocław – tegoroczna Europejska Stolica Kultury na 96. miejscu.

Zestawienie przygotowane przez użytkowników trivago.pl otwiera Göreme, dolina w Turcji, w regionie Kapadocji. To zabytkowa część tureckiej Anatolii. Na drugim miejscu znalazła się Matera, miasto i gmina we Włoszech, które w 1993 roku zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pierwszą trójkę zamyka również włoska miejscowość, San Gimignano – leżąca w Toskanii. W tych miejscach baza noclegowa okazała się być najlepiej ocenianą przez podróżnych.

Ranking Reputacji trivago.pl jest tworzony na podstawie 200 milionów opinii gości hotelowych, które pochodzą z ponad 250 różnych stron rezerwacyjnych o międzynarodowym zasięgu (między innymi Booking.com, Hotels.com). Pod uwagę brane były miasta z minimum 130 obiektami noclegowymi oraz z co najmniej 60 opiniami.

(ip)

fot. Jan Lorek

Najnowsze

Co w Krakowie